W czwartek, 21 grudnia br. w Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki, odbyła się uroczysta zbiórka podchorążych z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia oraz wręczenia wyróżnień najlepszym podchorążym batalionów szkolnych.

W środę, 20 grudnia br. 11, 21 i 23 kompania szkolna, 1 i 2 batalionu szkolnego, realizowały marsz taktyczny.

Zgodnie z „Planem Zasadniczych Przedsięwzięć Instytutu Dowodzenia”, w dniu 8 grudnia br. został przeprowadzony trening sztabowy pk. „WIDAWA-17”.

Chciałem wam podziękować za cały ten rok oddanej służby ojczyźnie – mówił Prezydent Andrzej Duda na przedświątecznym spotkaniu z żołnierzami w Warszawie. W żołnierskiej Wigilii Prezydentowi RP towarzyszyła Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda. Akademię Wojsk Lądowych reprezentował na spotkaniu Rektor - Komendant AWL, gen. bryg. dr hab. inż. Dariusz Skorupka, któremu towarzyszyli przedstawiciele kadry dowódczej i dydaktycznej Akademii oraz podchorążowie.

W sobotę, 16 grudnia br. podchorążowie 15 kompanii szkolnej zakończyli tygodniowe szkolenie górskie z elementami survivalu w Ośrodku Szkoleniowym AWL „Wysoki Kamień” w Szklarskiej Porębie.

W środę, 13 grudnia br., w miłej i świątecznej atmosferze odbyło się spotkanie wigilijne podoficerów Akademii Wojsk Lądowych.

W dniach 11-12 grudnia br. ponownie Akademia Wojsk Lądowych gościła prelegentów w ramach cyklu spotkań z weteranami, których celem jest upowszechnianie doświadczeń wynikających ze służby w Polskich Kontyngentach Wojskowych.

Delegacja Akademii Wojsk Lądowych uczestniczyła w obchodach 36. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, które odbyły się pod pomnikiem poświęconym „Wszystkim Współtwórcom, Obrońcom i Bohaterom Solidarności” na skwerze Obrońców Solidarności przy ul. Norwida we Wrocławiu.

W dniach 20-30 listopada br., na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie, odbył się pilotażowy kurs doskonalenia umiejętności przywódczych żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, którego współorganizatorem była Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki.

Fantastyczny wieczór za nami. Zapewnił go Marek Piekarczyk, genialny wokalista rockowego zespołu TSA i jeden z najbardziej charakterystycznych głosów w polskim rocku, legenda gatunku. Na scenie towarzyszyli mu Jacek Borowiecki i Tadeusz Apryjas.