Przemównienie Prezydenta RP

Podchorążowie Akademii Wojsk Lądowych wzięli udział w wigilijnym spotkaniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy z żołnierzami.

Pożegnanie pracownika AWL

W dniu 21 grudnia br., w Sali Tradycji Akademii Wojsk Lądowych odbyło się uroczyste pożegnanie Remigiusza Kotlarskiego, wieloletniego pracownika Wydziału Infrastruktury AWL.

W piątek, 21 grudnia br. w Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki, odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Pamięci o Poległych i Zmarłych w Misjach i Operacjach Wojskowych poza Granicami Państwa.

Spotkanie wigilijne AWL

W okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia w Akademii Wojsk Lądowych organizowane są spotkania wigilijne, przy których świąteczny stół skupia wokół siebie kadrę, pracowników wojska i podchorążych.

Rada Samorządu Studenckiego Akademii Wojsk Lądowych zorganizowała spotkanie wigilijne, dla wszystkich swoich członków, na które zaproszono władze Akademii.

Rektor-Komendant na uroczystości wręczenia odznaczenia

Rektor-Komendant Akademii Wojsk Lądowych uhonorowany medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Uroczystość wręczenia odznaczenia odbyła się w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim.

Wyrzutnia rakietowa podczas wykonywania zadania ogniowego

W dniach 12-14 grudnia br. odbyły się strzelania egzaminacyjne kadry Zespołu Wojsk Rakietowych i Artylerii pod kierownictwem kierownika zespołu mjr. Andrzeja Szalla, które realizowano na obiektach Ośrodka Szkolenia Poligonowego w Toruniu.

Rocznicowe wykłady

Rocznica ogłoszenia stanu wojennego (13 grudnia 1981 roku) stała się okazją do zorganizowania przez Klub Akademii Wojsk Lądowych cyklu wykładów o bohaterach walczących o niepodległość naszego kraju, generał Elżbiecie Zawackiej i Janie Nowaku-Jeziorańskim – żołnierzach Armii Krajowej, działaczach podziemia, legendarnych kurierach wojennych, represjonowanych w czasach PRL, którzy zostali odznaczeni Orderem Orła Białego.

Prorektor ds nauki z wyróżnieniem dla AWL

Technologia z Akademii Wojsk Lądowych została nagrodzona złotym medalem na zakończonej w Hong Kongu międzynarodowej wystawie International Invention Design Competition. W tej samej kategorii do Wrocławia trafiła nagroda specjalna przyznana przez chińskich organizatorów konferencji. Za interdyscyplinarność innowacji otrzymaliśmy wyróżnienie od International Federation of Inventors’ Associations.

Bohaterowie uroczystości w AWL

Rektor-Komendant Akademii Wojsk Lądowych, gen. bryg. dr hab. inż. Dariusz Skorupka wręczył akty mianowania na wyższe stopnie wojskowe, wyróżnienia dla żołnierzy oraz powitał żołnierzy rozpoczynających służbę wojskową w AWL.