Zawodnicy AWL podczas zawodów jeździeckich

W dniach 28-30 czerwca br., w Wierzawicach k. Leżajska odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Kawalerii "Sobieski Militari", których gospodarzem był miejscowy Oddział Kawalerii Ochotniczej w barwach 20. Pułku Ułanów im. króla Jana III Sobieskiego.

Dyplom i puchary zdobyte podczas rajdu

W dniach 23- 29 czerwca br., w Bieszczadach odbył się 55. Centralny Rajd Turystyczny Wojska Polskiego na Orientację “Bieszczady 2019”. Jest to najstarsza impreza turystyczna środowiska wojskowego z bardzo bogatą tradycją.

Wyróżnienie dla zespołu AWL

Akademia Wojsk Lądowych wraca ze złotym medalem z Międzynarodowego Festiwalu Wynalazków Silicon Valley (SVIIF). Opracowany w Uczelni innowacyjny proces prezentował w USA prorektor ds. nauki, dr hab. inż. Adam Januszko.

Bohaterowie uroczystości w Sali Tradycji AWL

W Akademii Wojsk Lądowych odbyła się uroczystość z okazji pożegnania oficerów z AWL oraz awansu oficera na kolejny stopień wojskowy.

Wspólne zdjęcie artylerzystów w AWL

W czwartek, 27 czerwca br., w Akademii Wojsk Lądowych gościliśmy przedstawicieli Stowarzyszenia Polskich Artylerzystów zrzeszających rakietowców i artylerzystów oraz pracowników wojska Wojsk Rakietowych i Artylerii.

Dyskusja uczestników konferencji podczas przerwy

W Akademii Wojsk Lądowych odbyła się konferencja naukowa „Kształcenie oficerów w Wojsku Polskim – szanse, wyzwania, bariery”. Prelegenci analizowali obecny proces kształcenia podchorążych realizowany w akademiach wojskowych i dyskutowali nad jego skuteczną optymalizacją.

Podchorążowie AWL podczas ćwiczenia DRAGON-19

Na drawskim poligonie prawie stu podchorążych AWL zdobywa doświadczenie u boku żołnierzy Czarnej Dywizji w ramach ćwiczenia DRAGON-19. Dla większości to ostatni sprawdzian umiejętności przed zbliżającą się promocją na pierwszy stopień oficerski i objęciem stanowisk w jednostkach wojskowych.

Na scenie Kompania wsparcia

17 czerwca br., o godz. 13.30 w Akademickim Centrum Kultury Akademii Wojsk Lądowych odbyła się Gala Finałowa IV Konkursu Piosenki Patriotycznej. Wśród laureatów konkursu studenci oraz uczniowie szkół średnich.

Punkt kontrolny w lesie

W dniach 14 – 16 czerwca br., w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, odbyły się Mistrzostwa Wyższego Szkolnictwa Wojskowego w biegu na orientację. Nasza reprezentacja wróciła z zawodów z workiem medali.