W dniach 24-26.06.2020 odbyła się międzynarodowa konferencja IFIP DS 2020 20th Open Conference of the IFIP WG 8.3 on Decision Support "Toward enhanced risk management shaping risk culture theory and making sound decisions under pressure" organizowana przez Wydział Zarządzania Akademii Wojsk Lądowych oraz Wydział Informatyki i Zarzadzania Politechniki Wrocławskiej.

Szkolenie specjalistyczne przeciwlotników

W dniu 18.06.2020 r. podchorążowie 3 roku studiów I stopnia specjalności artyleria przeciwlotnicza wzięli udział w zajęciach praktycznych z dziedziny radiolokacja w oparciu o 241. kompanię radiotechniczną w Pietrzykowicach podlegającą pod 31. Batalion Radiotechniczny.

W dniu 19 marca w Sali Tradycji odbyło się wręczenie nagród w konkursie fotograficznym „W stanie gotowości – w stanie zagrożenia” zorganizowanym przez Klub AWL. Celem konkursu było uchwycenie w kadrze otaczającej rzeczywistości, stanu skoszarowania, izolacji, a także nowych wyzwań i zadań wynikających z aktualnej sytuacji epidemiologicznej. Zwycięzcom pogratulował i wręczył nagrody Prorektor ds. Wojskowych płk dr inż. Jacek Narloch.

Historyczna obrona prac dyplomowych

W dniach 17-18 czerwca 2020 r. odbyły się pierwsze w historii AWL obrony prac dyplomowych studentów realizujących studia w ramach umowy międzynarodowej. W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną obrona 15 kadetów (studentów wojskowych) pochodzących z Królestwa Arabii Saudyjskiej realizowana była w sposób zdalny z wykorzystaniem technologii informatycznych. Wszyscy studenci pomyślne zdali ostatni egzamin i uzyskali tytuł absolwenta Akademii Wojsk Lądowych.

Mamy Mistrza Ognia Artyleryjskiego

W konkursie 5. Lubuskiego Pułku Artylerii  o tytuł Mistrza Ognia Artyleryjskiego rywalizowali mistrzowie i wicemistrzowie wcześniejszych etapów oraz podchorążowie z Akademii Wojsk Lądowych.

Nowy akademik w AWL

W Akademii Wojsk Lądowych trwają prace, celem których jest poprawa warunków lokalowych, żywieniowych i szkoleniowych, a także rekreacyjnych. Długotrwałe z racji swej natury przygotowania procesów  inwestycyjnych wkraczają już w fazę realizacji.

Lekcja desantowania

Rozkaz brzmiał: wyprzeć oddziały przeciwnika z zabudowań, opóźnić ich działanie i stworzyć warunki do wejścia na ten teren własnych sił głównych. Takie zadania musieli wykonać m.in. słuchacze trzeciego rocznika studiów na kierunku wojsk aeromobilnych w Akademii Wojsk Lądowych. Podchorążowie mieli do dyspozycji śmigłowiec Mi-17 oraz system LSS (laserowy symulator strzelań).

W środę 10 czerwca 2020 r. w Drawsku Pomorskim odbył się wielki desant. To był jeden z głównych punktów DEFENDER EUROPE 20+. Na poligonie wylądowało prawie 500 skoczków z 6 Brygady Powietrznodesantowej, razem z nimi 14 podchorążych IV roku studiów grupy osobowej aeromobilnej z Akademii Wojsk Lądowych. Nie było to jednak jedyne zadanie wojskowych, którzy musieli m.in. zatrzymać przeciwnika, aby umożliwić przemarsz sojusznikom ze Stanów Zjednoczonych.

48 godzinny patrol w górach

W dniach 1-5 czerwca 2020 r. na bazie Górskiego Ośrodka Szkoleniowego AWL „Wysoki Kamień” Zakład Rozpoznania i Wojsk Aeromobilnych Instytutu Dowodzenia zrealizował szkolenie taktyczne dla podchorążych III roku specjalności rozpoznanie wojskowe.