W Akademii Wojsk Lądowych trwają prace, celem których jest poprawa warunków lokalowych, żywieniowych i szkoleniowych, a także rekreacyjnych. Długotrwałe z racji swej natury przygotowania procesów  inwestycyjnych wkraczają już w fazę realizacji.

W czerwcu bieżącego roku Akademia Wojsk Lądowych oddała do użytku po gruntownym remoncie akademik zakupiony w 2016 roku od Agencji Mienia Wojskowego na blisko 300 osób. W budynku przy ul. Żelaznej w jednej z centralnych dzielnic  Wrocławia zamieszkają w bardzo dobrych warunkach lokalowych podchorążowie II roku studiów.

Inwestycja obejmowała remont oraz dostosowanie do najnowszych wymagań w zakresie bezpieczeństwa przeciwpożarowego, a także wyposażenie w nowe funkcjonalne meble jedenastopiętrowego budynku. Studenci będą zakwaterowani w modułach mieszkalnych składających się z dwóch pokoi: jedno i dwuosobowego, aneksu kuchennego wyposażonego między innymi w lodówkę oraz kuchenkę mikrofalową i toalety. Do dyspozycji w akademiku podchorążowie będą także mieli jadalnię oraz pralki. Podchorążowie tam zakwaterowani otrzymają ryczałt na pokrycie kosztów dojazdu do Akademii środkami komunikacji miejskiej. Możliwość mieszkania poza kompleksem koszarowym przy ul. Czajkowskiego to dla podchorążych doskonała okazja do korzystania z oferty kulturalnej Wrocławia oraz z licznych obiektów sportowych.

Ponadto w bieżącym roku wkroczy w fazę realizacyjną gruntowny remont akademika mającego około 400 miejsc noclegowych na terenie AWL oraz budowa nowoczesnej stołówki wraz z zapleczem kuchenno-technicznym umożliwiającej przygotowanie i wydanie jednorazowo 2500 posiłków. Przygotowywane są kolejne inwestycje, a w tym budowa nowego akademika na ok. 450 miejsc noclegowych oraz remont trzech budynków koszarowych. W kolejności realizowane będą również remonty i budowa nowych obiektów szkoleniowych i sportowych, a także rewitalizacja terenów rekreacyjnych.

tekst: AWL

zdjęcia: Marek Kańtoch