AKADEMIA WOJSK LĄDOWYCH 


Wszyscy jesteśmy teraz przed wielkim testem społecznej odpowiedzialności. Lekarze, pielęgniarki, farmaceuci, policja, wojsko i wiele innych zawodów każdego dnia zdają najtrudniejszy egzamin w życiu. Jednakże pomoc Honorowych Dawców Krwi jest niezastąpiona. Krew jest teraz bardzo potrzebna - czytamy na stronie Narodowego Centrum Krwi.

Społeczność Akademii Wojsk Lądowych postanowiła odpowiedzieć na apel związany z brakami w bankach krwi i konsekwencjami pandemii, która dotknęła świat.

W dniu 19.03.2020 r. przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu na terenie AWL została przeprowadzona akcja poboru krwi.

Do udziału w akcji zgłosiło się wielu chętnych krwiodawców, w głównej mierze podchorążowie. Rektor-Komendant gen. bryg. dr hab. inż. Dariusz Skorupka zasiadając na fotelu w specjalistycznym krwiobusie również dał przykład wszystkim, których nie dotknęła pandemia do podzielenia się cennym i niezastąpionym darem życia jakim jest krew.

Akademia razem z RCKiK apeluje do wszystkich zdrowych osób, u których nie występują przeciwwskazania zdrowotne o udanie się do najbliższego centrum krwiodawstwa.

Działający przy AWL Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża jest największym organizatorem akcji poboru krwi w województwie dolnośląskim.

Krwiobus zawita ponownie w AWL już 23 i 24 marca br.


tekst: AWL

zdjęcia: Marek Kańtoch

 

Back to top