Promocja 2020

“..Dobro Rzeczypospolitej jest moim prawem najwyższym..”

Promocja na pierwszy stopień oficerski absolwentów Akademii Wojsk Lądowych

Dla kogo?

Studia pierwszego stopnia na kierunku „Informatyka” przeznaczone są dla osób, które chcą zdobyć wiedzę specjalistyczną, umiejętności oraz kwalifikacje umożliwiające pracę na stanowiskach administratorów sieci i systemów teleinformatycznych oraz inżynierów w zakresie cyberbezpieczeństwa w różnego rodzaju przedsiębiorstwach, organizacjach, instytucjach publicznych czy zakładach przemysłowych.

Kurs technik alpinistycznych i ratownictwa górskiego

W dniach 29.06-03.07.2020 r. w Szklarskiej Porębie zostały zrealizowane zajęcia o tematyce górskiej prowadzone przez Zakład Rozpoznania i Wojsk Aeromobilnych Instytutu Dowodzenia AWL.

Wizyta w 12. Bazie Bezzałogowych Statków Powietrznych

Grupa robocza Wydziału Zarzadzania pod przewodnictwem Dziekana ppłk. dr. Józefa Ledzianowskiego złożyła wizytę w 12. Bazie Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu.

W dniach 21-26 czerwca br. w oparciu o infrastrukturę szkoleniową 6. Brygady Powietrznodesantowej oraz 8. Bazy Lotnictwa Transportowego odbyły się zajęcia zintegrowane podchorążych AWL specjalności aeromobilnej oraz żołnierzy 6BPD.

1 lipca br. w AWL odbyło się wcielenie 22 duchownych w celu odbycia ćwiczeń wojskowych w ramach Kursu Przeszkalania Kadr Rezerwy – kursu oficerskiego o specjalności wojskowej: kapelan.

1 lipca br. w Sali Tradycji Akademii Wojsk Lądowych odbyła się uroczystość wręczenia aktów mianowania na wyższy stopień wojskowy dla dwóch oficerów.

30 czerwca br. odbyło się spotkanie Rektora-Komendanta gen. bryg. dr. hab. inż. Dariusza Skorupki oraz podchorążych AWL z Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk. Krzysztofem Stańczykiem.

W Sali Tradycji Akademii Wojsk Lądowych odbyło się uroczyste pożegnanie kpt. Jarosława Szydełko i st. chor. Krzysztofa Jarząbka, którzy z dniem 30 czerwca kończą zawodową służbę wojskową.