Uczelniane czasopismo Scientific Journal of the Military University of Land Forces zostało włączone, pod koniec maja, w zasób jednej z największych a zarazem najbardziej rozpoznawalnych światowych baz czasopism prowadzonych w otwartym dostępie.

Baza DOAJ (Directory of Open Access Journals) jest serwisem powszechnego dostępu i została stworzona w 2003 przez Lund University w Szwecji. Zawiera spis renomowanych międzynarodowych, czasopism naukowych publikowanych przez wydawnictwa uczelniane i towarzystwa naukowe, do których dostęp jest darmowy w ramach tzw. wolnych licencji.

Dziś indeksuje ponad 13 tys. wiodących czasopism, obejmujących wszystkie dziedziny i dyscypliny nauki.

Serwis zapewnia dostęp do pełnych tekstów i umożliwia: przeglądanie tytułów czasopism wg dziedzin, szukanie tytułów czasopism w indeksie alfabetycznym i wyszukiwanie artykułów według słów kluczowych.

Aby zobaczyć informację dotyczące naszego czasopisma w DOAJ wystarczy kliknąć na poniższy adres

Tekst: AWL