AKADEMIA WOJSK LĄDOWYCH 


W Sali Tradycji Akademii Wojsk Lądowych odbyło się uroczyste pożegnanie żołnierza, który z dniem 31 maja br. kończy zawodową służbę wojskową. Powitano również oficera, który w AWL, będzie kontynuował służbę wojskową na stanowisku starszego wykładowcy.

Pełniący obowiązki rektora-komendanta AWL płk dr inż. Jacek Narloch, żegnając bohatera uroczystości, podziękował za sumienną i wzorową służbę oraz życzył pomyślności na nowej drodze życia. – Przychodzą takie chwile, gdy trzeba rozstać się z mundurem. Dziękuję za lata służby na rzecz naszego kraju w Akademii Wojsk Lądowych. W mojej opinii mógł Pan jeszcze służyć, ale rozumiem, że jest to autonomiczna i dobrze przemyślana decyzja. Mam nadzieję, że nie żegnamy się i będziemy mogli w przyszłości korzystać z Pańskiego ogromnego doświadczenia i wiedzy merytorycznej – powiedział.  

Do zebranych zwrócił się również bohater uroczystości, który podziękował za lata wspólnej służby i pracy. – Cieszę się, że tak liczne grono przyjaciół przybyło na moje pożegnanie. To oznacza, ze jednak byłem lubiany (…). Zawsze zastanawiałem się jak to jest gdy odchodzi się ze służby. Teraz już wiem! Dziękuję za lata wspólnej służby i okazywane wsparcie – mówił mjr Artur Szleszyński.

Podczas uroczystości w Sali Tradycji AWL, mjr Artur Szleszyński za wzorowe pełnienie służby wojskowej został wyróżniony zdjęciem na tle sztandaru.

Spotkanie w Sali tradycji to była również okazja do przywitania w murach Akademii Wojsk Lądowych oficera, który wzmocni swoim doświadczeniem Zakład Teorii i Praktyki Strzelań w Instytucie Dowodzenia. – To dla nas szczególny dzień, ponieważ oczekiwaliśmy na Pana ponad rok. Liczę na to, że zadania realizowane przez Pana będą cechowały się pełnym profesjonalizmem i dużym zaangażowaniem. Wszyscy w naszej Uczelni skorzystamy na pewno z Pańskiego ogromnego doświadczenia – powiedział płk dr inż. Jacek Narloch zwracając się do oficera.


Tekst: mjr Marcin Jasnowski

Zdjęcia: st. chor. szt. Marek Kańtoch

 

Back to top