AKADEMIA WOJSK LĄDOWYCH


ZGRUPOWANIE PRZYSPOSOBIENIA OBRONNEGO

UCZNIÓW KLAS MUNDUROWYCH

Komunikat z ogłoszeniem wyników

W dniach 03.06 - 07.06.2019 r., na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy zorganizowano i przeprowadzono zgrupowanie przysposobienia obronnego uczniów klas mundurowych współpracujących z Akademią Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu.


W ramach obozu zorganizowano i przeprowadzono zawody użyteczno-bojowe:

  • Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy z ratownikami WOPR
  • Strzelanie szkolne na celność i skupienie z broni sportowej
  • Mały marsz taktyczny
  • Szkolenie ogólnowojskowe
  • Marsz taktyczny „Lider”

Zawody przebiegały w duchu sportowej rywalizacji, a w wyniku przeprowadzonych konkurencji

i realizacji określonych zadań uzyskano następujące wyniki:

W klasyfikacji generalnej zawodów o Puchar Rektora Komendanta Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki osiągnięto następujące wyniki:

I miejsce - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Reymonta w Bierutowie.

II miejsce - Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze

III miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy.

W klasyfikacji indywidualnej o tytuł „Najlepszy Kadet” w drużynie pierwsze miejsca zajęli:

  1. kadet Przemysław BĘBEN - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Reymonta
    w Bierutowie, Drużyna 1
  2. kadet Sara ŁĄTKA - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Reymonta
    w Bierutowie, Drużyna 2
  3. kadet Nikola SMUS - Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze, Drużyna 1
  4. kadet Magda ZAJĄC - Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze, Drużyna 2
  5. kadet Mateusz MARCZAK - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy,

Nagrodę specjalną otrzymali:

  1. kadet Mateusz MARCZAK - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy,
  2. kadet Julia KIJEWSKA - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy,
  3. kadet Sandra KUŚ - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Reymonta w Bierutowie,

W klasyfikacji generalnej zawodów o tytuł Najlepszej Drużyny osiągnięto następujące wyniki:

I Miejsce z wynikiem 4502 punktów Drużyna 1 z Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Reymonta w Bierutowie.

II  miejsce - z wynikiem 4125 punktów Drużyna 2 z Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Reymonta w Bierutowie.

III  miejsce - z wynikiem 3905 punktów Drużyna 2 z Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze.

Tekst: st. chor. szt. Wiesław Borsuk

Zdjęcia: st. chor. szt. Wiesław Borsuk

 

Back to top