W dniu 5 czerwca br., w Akademii Wojsk Lądowych odbyło się  uroczyste zakończenie II edycji części teoretycznej przeszkolenia wojskowego w ramach „Legii Akademickiej”. Warto zaznaczyć, że na zakończeniu byli obecni przedstawiciele Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wojskowego MON, Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego oraz Wojskowej Komendy Uzupełnień z Wrocławia.

Na spotkaniu nie mogło również zabraknąć pełniącego obowiązki rektora-komendanta płk. dr. inż. Jacka Narlocha, który pogratulował słuchaczom pomyślnie zakończonego szkolenia: Panie, panowie oficerowie, drodzy studenci, szanowni państwo, Legia Akademicka – „3 razy P” czyli patriotyzm, przygoda, pasja. Jestem dumny, że Akademia Wojsk Lądowych bierze udział w tym ważnym dla obronności państwa programie. Szanowni studenci, z powodzeniem zakończyliście etap teoretyczny, czego Wam serdecznie gratuluję. Teraz czeka na Was część praktyczna. Życzę wszystkim uczestnikom dużo wytrwałości oraz powodzenia.

Na uroczystym podsumowaniu części teoretycznej głos zabrali również przedstawiciele   Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wojskowego MON oraz Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego, którzy podziękowali rektorowi-komendantowi oraz całej Akademii za udział w programie, a tym samym za budowanie ducha patriotyzmu i przeszkolenie młodych studentów. Następnie zostały wręczone dyplomy uznania i nagrody dla najlepszych słuchaczy, którzy zakończyli szkolenie z 1, 2 oraz 3 lokatą. Na koniec spotkania odbyło się wręczenie kart powołania do odbycia ćwiczeń wojskowych.

Tekst: por. Michał Liberek

Zdjęcia: st. kpr. pchor. Kornel Wasilewski