W Akademii Wojsk Lądowych odbyła się uroczystość z okazji pożegnania oficerów z AWL oraz awansu oficera na kolejny stopień wojskowy.

W piątek, 28 czerwca br., uroczyście pożegnaliśmy dwóch oficerów, którzy od 1 lipca br., rozpoczną służbę na nowych stanowiskach służbowych w Dowództwie Operacyjnym Rodzajów Sił Zbrojnych oraz 1. Brygadzie Pancernej w Wesołej. Spotkanie w uczelnianej Sali Tradycji to również okazja do świętowania kolejnego już w tym roku awansu oficera na kolejny stopień wojskowy, który z dniem 1 lipca br. zasilił szeregi korpusu oficerów starszych.

Pełniący obowiązki rektora-komendanta płk dr inż. Jacek Narloch podziękował odchodzącym żołnierzom za profesjonalną postawę i zaangażowanie w służbie oraz życzył sukcesów w dalszej karierze zawodowej.

– Myślę, że są momenty w życiu każdego żołnierza, w których podejmujemy ważne decyzje. Takie podjęli dzisiejsi bohaterowie uroczystości, którzy żegnają się z Akademią. Wasze doświadczenie zdobyte w Uczelni na pewno zaprocentuje i będzie wykorzystane na nowych stanowiskach dla dobra Sił Zbrojnych RP. Osobiście mam nadzieję, że spotkamy się za jakiś czas ponownie w AWL i tym razem to my będziemy czerpać z waszego doświadczenia zdobytego w jednostkach wojskowych – mówił płk dr inż. .Jacek Narloch.

Płk dr inż. Jacek Narloch zwrócił się również do awansowanego oficera Akademii Wojsk Lądowych.

– Zabezpieczenie szkolenia podchorążych i kursantów to ciężki kawałek żołnierskiego chleba. Pomimo tego, w swojej codziennej służbie zawsze wykazywał się Pan pełnym profesjonalizmem, poświęceniem i kreatywnością, a taka postawa w naszej Akademii Liderów będzie zawsze wspierana i stąd awans na kolejny stopień wojskowy. Gratuluję sukcesu i życzę dalszej równie satysfakcjonującej służby w murach AWL – powiedział do awansowanego żołnierza pełniący obowiązki rektora-komendanta.

Oficerowie podziękowali za lata wspólnej służby, za zaufanie którym obdarzyli ich przełożeni oraz za możliwość rozwoju zawodowego i osobistego. Słowa podziękowania skierowali również do współpracowników, dzięki którym mogli poradzić sobie z najtrudniejszymi zadaniami stawianymi przez przełożonych.

***

Wszyscy bohaterowie uroczystości z dniem 1 lipca br., po objęciu obowiązków na stanowiskach służbowych, mianowani będą na stopień majora.

Tekst: mjr Marcin Jasnowski

Zdjęcia: st. kpr. pchor. Kornel Wasilewski