W czwartek, 27 czerwca br., w Akademii Wojsk Lądowych gościliśmy przedstawicieli Stowarzyszenia Polskich Artylerzystów zrzeszających rakietowców i artylerzystów oraz pracowników wojska Wojsk Rakietowych i Artylerii.

Delegacji, która odwiedziła AWL, przewodził przewodniczący Stowarzyszenia Polskich Artylerzystów, płk Roman Kłosiński. Wśród gości obecny był również Inspektor Rodzajów Wojsk gen. bryg. Sławomir Owczarek, a także gen. bryg. Antoni Skibiński.

Uczestników spotkania przywitał pełniący obowiązki rektora-komendanta AWL, płk dr inż. Jacek Narloch, który życzył wszystkim udanego pobytu w murach Akademii. Następnie, przedstawiono członkom Stowarzyszenia Polskich Artylerzystów informację na temat procesu kształcenia podchorążych realizowanego w Uczelni oraz perspektyw rozwoju AWL w najbliższych latach. Dla wszystkich uczestników spotkania w sali Akademickiego Centrum Kultury zagrał zespół Kompania wsparcia, złożony z podchorążych Akademii Wojsk Lądowych.

Dodatkowo członkowie stowarzyszenia mogli zapoznać się z baza dydaktyczną Uczelni, obejrzeć systemy symulacji na których szkolimy podchorążych oraz żołnierzy zawodowych na kursach kwalifikacyjnych oraz spotkać się z podchorążymi zaangażowanymi w działalność kół podchorążych.

Na zakończenie spotkania, złożono kwiaty przy pomniku patrona AWL.

Tekst: AWL

Zdjęcia: st. chor. szt. Marek Kańtoch