Akademia Wojsk Lądowych wraca ze złotym medalem z Międzynarodowego Festiwalu Wynalazków Silicon Valley (SVIIF). Opracowany w Uczelni innowacyjny proces prezentował w USA prorektor ds. nauki, dr hab. inż. Adam Januszko.

Akademia Wojsk Lądowych, po raz drugi, uczestniczyła w Międzynarodowym Festiwalu Wynalazków Silicon Valley (SVIIF). Tegoroczna edycja festiwalu zorganizowana została przez PALEXPO - Geneva’s Exhibition and Congress Center oraz International Federation of Inventors Associations. Impreza odbyła się w Dolinie Krzemowej w Centrum Kongresowym Santa Clara w dniach 24-26 czerwca br. Przedstawiono na niej około 200 wynalazków, innowacyjnych projektów i technologii z kilkudziesięciu krajów.

Na tegorocznym festiwalu jako Akademia Wojsk Ladowych zaprezentowaliśmy innowacyjną technologię platformy do szkolenia w przestrzeni wirtualnej 3DOF/nD. Dodatkowo przedstawiliśmy wprowadzany w Uczelni innowacyjny proces kształcenia studentów, który w połączeniu z opracowanymi dotychczas rozwiązaniami technologicznymi tworzy spójny i nowatorski model gotowy do zastosowania w kształceniu podchorążych. Tego typu synergia stanowi nową jakość, i co najważniejsze zostało to dostrzeżone przez oceniających wynalazki ekspertów. Nasze rozwiązanie spotkało się z dużym uznaniem odwiedzających oraz jury konkursowego, które wyróżniło naszą innowację złotym medalem.

***

To już kolejny złoty medal, który przywozimy z Międzynarodowego Festiwalu Wynalazków Silicon Valley w Santa Clara. Podczas zeszłorocznej edycji, jury wyróżniło naszą innowację dotyczącą użycia lekkiego, stabilnego w locie i niewidzialnego dla fal radarowych statku powietrznego, który pozwala na uzyskanie przewagi taktycznej na polu walki, jak również w przedsięwzięciach realizowanych w ramach zarządzania kryzysowego, a który może również stanowić skuteczne narzędzie wspierające działalność służb publicznych.

Tekst: mjr Marcin Jasnowski

Zdjęcia: dr hab. inż. Adam Januszko /st. kpr. pchor. Kornel Wasilewski