AKADEMIA WOJSK LĄDOWYCH 


Na początku lipca podchorążowie Akademii Wojsk Lądowych angażujący się w wolontariat hospicyjny w ramach Duszpasterstwa Akademickiego „Nieśmiertelni” odwiedzili podopiecznych wrocławskiego Hospicjum Bonifratrów.

Okazją do spotkania było zakończenie roku akademickiego w Akademii Wojsk Lądowych i rozpoczynający się wkrótce okres wakacyjnego wypoczynku. Wolontariusze podczas wizyty w hospucjum pomagali w rozdawaniu obiadu, towarzyszyli pacjentom przy posiłku, a także zajęli się porządkowaniem ogrodu. Następnie podchorążowie zaprosili podopiecznych do wspólnego radosnego śpiewu w ogrodach hospicyjnych. Na koniec kapelan AWL ks. kpt. Maksymilian Jezierski poprowadził modlitwę w intencji pacjentów, personelu oraz wolontariuszy i udzielił Bożego błogosławieństwa.

Dla wszystkich podchorążych zaangażowanych w działalność duszpasterstwa akademickiego wizyta w hospicjum i spotkanie z ludźmi cierpiącymi to swoista lekcja pokory i szacunku do życia.

Warto dodać, że wojskowi wolontariusze odwiedzili również swojego młodego podopiecznego Damiana, który obchodził 25 urodziny. Wspólnie odśpiewali mu „sto lat”, wręczyli pamiątkowe zdjęcie z dedykacją oraz dali krótki koncert utworów wojskowych i religijnych. – Damian jest całkowicie sparaliżowany, lecz kiedy słyszy muzykę i śpiew zaprzyjaźnionych żołnierzy, to na jego twarzy pojawiają się pozytywne emocje. A to jest najwspanialszy widok – podkreśla mama Paulina.


Tekst: AWL

Zdjęcia: DA „Nieśmiertelni”

 

Back to top