W Akademii Wojsk Lądowych odbyła się uroczystość z okazji pożegnania oficerów z Akademią Wojsk Lądowych.

W środę, 10 lipca br., uroczyście pożegnaliśmy dwóch oficerów, którzy będą kontynuować służbę wojskową na nowych stanowiskach służbowych w Dowództwie Garnizonu Warszawa oraz 1. Brygadzie Pancernej w Wesołej.

Oficerów pożegnał w imieniu rektora-komendanta AWL prorektor ds. wojskowych płk dr Marek Pytel, który w imieniu społeczności akademickiej podziękował za profesjonalną postawę i służbę w Uczelni oraz życzył sukcesów w dalszej karierze zawodowej.

– To Wy macie los w swoich rękach i możliwość wpływu na waszą karierę zawodową. Nie boicie się podejmowania trudnych decyzji zmieniających waszą sytuację życiową. Przekonany jestem, że Wasze doświadczenie zdobyte w Uczelni na pewno zaprocentuje i będzie wykorzystane na nowych stanowiskach dla dobra Sił Zbrojnych RP. To przekonanie graniczy wręcz z pewnością, ponieważ widzę jaki w Was drzemie potencjał – mówił płk dr Marek Pytel.

Oficerowie podziękowali za lata wspólnej służby i zaufanie, którym obdarzyli ich przełożeni oraz za możliwość rozwoju zawodowego i osobistego.

***

Z dniem 15 lipca br., po objęciu obowiązków na stanowisku służbowym, oficer skierowany do 1. Brygady Pancernej w Wesołej mianowany będzie na stopień majora.

Tekst: mjr Marcin Jasnowski

Zdjęcia: st. chor. szt. Marek Kańtoch