AKADEMIA WOJSK LĄDOWYCH 


W przeddzień uroczystej promocji na pierwszy stopień oficerski, w Akademii Wojsk Lądowych odbyło się spotkanie szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego z absolwentami. Szefa SGWP w murach AWL przywitał rektor-komendant, gen. bryg. dr hab. inż. Dariusz Skorupka. Po południu mszę św. w intencji tegorocznych absolwentów odprawił kapelan AWL ks. kpt. Maksymilian Jezierski.

Wizyta szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. broni Rajmunda Andrzejczaka w Akademii Wojsk Lądowych związana była z uroczystą promocją absolwentów, która odbędzie się 12 lipca br., na wrocławskim Placu Gołębim. Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego rozmawiał z podchorążymi AWL o kluczowych elementach przywództwa wojskowego, dowodzeniu przez cele, zarządzaniu talentami, a także o tym co wpływa na morale wojska. Generał pogratulował tegorocznym absolwentom ukończenia elitarnej Akademii Liderów i życzył wszystkim wytrwałości w służbie dla dobra Ojczyzny. Po spotkaniu generał zjadł wspólny obiad z podchorążymi na stołówce żołnierskiej.

Po południu, w Akademickim Centrum Kultury kapelan AWL ks. kpt. Maksymilian Jezierski odprawił mszę świętą w intencji tegorocznych absolwentów, w której uczestniczyli kadra, pracownicy wojska oraz podchorążowie. Ksiądz kapelan odczytał list bp. gen. bryg. dr. Józefa Guzka - biskupa polowego WP, skierowany do absolwentów, w którym życzył powodzenia i wytwałości w dalszej służbie wojskowej.

Na zakończenie mszy św., kapelan AWL przekazał specjalne błogosławieństwo, od biskupa polowego WP, do podchorążych zaangażowanych w działalność duszpasterstwa akademickiego „Nieśmiertelni”, w którym życzył wszystkim wytrwałości w służbie Bogu i Ojczyźnie.

***

Rano, podczas spotkania w Sali Tradycji AWL, rektor-komendant AWL wręczył wyróżnienia dla najlepszych sportowców wśród absolwentów oraz za działalność kulturalną.


Tekst: mjr Marcin Jasnowski

Zdjęcia: st. chor. szt. Marek Kańtoch

 

Back to top