Delegacja z Akademii Wojsk Lądowych już po raz kolejny uczestniczy w Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach.

W tegorocznych targach, które odbywają się od 3 do 6 września br. w Kielcach aktywnie uczestniczą przedstawiciele AWL udostępniając dla odwiedzających na stanowisku Uczelni m. in.: demonstrator możliwości wykorzystania wirtualnej platformy treningowej w szkoleniu, prototyp symulatora taktycznego załogi czołgu Leopard 2, trenażer VR do szkolenia żołnierza piechoty, laserowy symulator taktyczny, okulograf (Eye-Tracker). Stoisko Uczelni cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Uczestnicy targów mają możliwość praktycznego treningu na symulatorach. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż podczas tegorocznych targów Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych – gen. broni Jarosław Mika, wręczył list gratulacyjny prorektorowi ds. nauki AWL. W liście zostały zawarte podziękowania za wdrażanie innowacyjnych procesów nauczania.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego to obecnie największa i najważniejsza tego rodzaju impreza w centralnej części Europy. Wydarzenie to jest niepowtarzalną w Polsce okazją, aby zobaczyć wszystko to, co współcześni żołnierze mają najlepszego na uzbrojeniu i wyposażeniu. MSPO od ponad ćwierć wieku jest wizytówką polskiej branży i najlepszym sposobem promocji rodzimych firm. Jest także miejscem prezentacji nowości sektora obronnego z całego świata. MSPO stanowi forum łączące potencjalnych klientów i dostawców. To miejsce prezentacji najnowocześniejszych technologii i produktów w zakresie uzbrojenia i sprzętu wojskowego, miejsce poznawania potrzeb i oczekiwań odbiorców, spotkań i rozmów, nawiązywania nowych kontaktów i podtrzymywania już istniejących dla uczestników z całego świata. Udział w tego typu przedsięwzięciach umożliwia uzyskanie pogłębionej i syntetycznej informacji na temat innowacyjnych produktów i usług. Bycie na bieżąco z nowymi technologiami jest niezbędne w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu.

Tekst: AWL

Zdjęcia: AWL