– Dziękujemy za ogrom radości w dniu dzisiejszym i do szybkiego zobaczenia. Z taką armią dobrych serc możemy przeżyć każdy poligon – tymi słowami wizytę naszych podchorążych we Wrocławskim Centrum Opieki i Wychowania podsumowała jego dyrektor Mariola Korman. - Zostawiliście tyle pozytywnej energii, że teraz wszyscy chcą iść do wojska – dodaje pedagog Monika Lobka-Raus.

Wszystko za sprawą finału akcji „Osładzamy dzieciom życie” przeprowadzonej wśród podchorążych pierwszego rocznika uczestniczących w szkoleniu podstawowym, która miała na celu zbiórkę słodyczy i przekazanie ich podopiecznym wspomnianego Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu.

Kapelan uczelni ks. kpt. Maksymilian Jezierski, wraz z delegacją podchorążych mieli okazję spotkać się z podopiecznymi oraz pracownikami placówek oraz zapoznać się z ich misją. Obie placówki zajmują się opieką nad dziećmi, które w swoich rodzinach nie znalazły miejsca na bezpieczne dzieciństwo oraz właściwy rozwój. Wrocławskie Centrum Opieki i Wychowania spełnia swoją misję stacjonarnie, gdyż około 200 wychowanków na co dzień mieszka w tej placówce. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej natomiast otacza troską ponad 1000 dzieci z rodzin zastępczych, dlatego, jak podkreśla kierownik Zespołu Koordynacji i Monitoringu Rodzinnej Pieczy Zastępczej Urszula Szubartowicz – Każdy taki gest ludzkiej dobroci jest dla nas i dla naszych podopiecznych bezcenny. Dziękujemy, że dzięki wam na twarzach naszych maluchów pojawi się uśmiech.

tekst i zdjęcia: AWL