- Nasza wolność to przede wszystkim bezpieczeństwo. Dziś Polska jest bezpieczna dlatego, że jesteśmy w najpotężniejszym sojuszu, w NATO, od 20 lat. Znaleźliśmy się w sojuszu ze względu na to, że dysponujemy siłą militarną, że Wojsko Polskie jest świetnie wyszkolone, że jest sprawnie dowodzone. Dzięki profesjonalizmowi żołnierzy Wojska Polskiego przez te 20 lat osiągnęliśmy silną pozycję w Sojuszu Północnoatlantyckim – powiedział Mariusz Błaszczak, Minister Obrony Narodowej podczas otwarcia Festiwalu Orkiestr w Mundurach.

Koncertowi  towarzyszył największy w Polsce piknik wojskowy. W imprezie wzięli również udział podchorążowie oraz pracownicy Akademii Wojsk Lądowych. Stoisko Uczelni cieszyło się dużym zainteresowaniem oraz, co najistotniejsze, odwiedzane było przez liczne grono potencjalnych kandydatów. Wszyscy chętni uzyskali odpowiedzi na nurtujące ich pytania i zapewnili, że spróbują swoich sił podczas przyszłych rekrutacji.

tekst: www.gov.pl/AWL

zdjęcia: MON/AWL