Strzelanie z pistoletu wojskowego z wymianą magazynka „parszywa trzynastka”, strzelanie dynamiczne z pistoletu maszynowego PM 98 i pistoletu GLOCK 17 oraz sztafeta strzelecka (strzelanie z karabinka MSBS „GROT”, karabinu maszynowego UKM2000P, karabinu wyborowego TRG 22) - to konkurencje Zawodów Strzeleckich Służb Mundurowych o Puchar Rektora-Komendanta Akademii Wojsk Lądowych, które odbyły się 29 października br.

Organizatorem zmagań był Zakład Teorii i Praktyki Strzelań AWL. W turnieju wzięło udział 13 trzyosobowych reprezentacji z jednostek i instytucji wojskowych oraz Policji, Służby Więziennej, Straży Miejskiej i Straży Granicznej. Uroczystego otwarcia dokonał Dyrektor Instytutu Dowodzenia ppłk dr hab. inż.  Norbert Świętochowski.

- Celem zawodów jest podniesienie poziomu kondycji strzeleckiej oraz doskonalenie umiejętności prowadzenia celnego ognia w warunkach indywidualnej i zespołowej rywalizacji do różnych celów z różnych rodzajów broni - informuje sędzia główny zawodów ppłk rez. Remigiusz Szkudlarek.

W ramach przeprowadzonych konkurencji sportowych uzyskano następujące wyniki:

W konkurencji strzelanie dynamiczne z pistoletu maszynowego i pistoletu wojskowego:

I miejsce – st. chor. szt. Krzysztof Lis – Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu,
II miejsce – mł. chor. Tomasz Górka – Karpacki Oddział Straży Granicznej w Nowym Sączu,
III miejsce – asp. Krzysztof Młynarek – Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu.

W konkurencji strzelanie z pistoletu wojskowego z wymianą magazynka „parszywa trzynastka”:

I miejsce – sierż. szt. Daniel Jurecki – Karpacki Oddział Straży Granicznej w Nowym Sączu,
II miejsce – asp. Łukasz Bogacki – Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu,
III miejsce – mł. chor. Tomasz Górka – Karpacki Oddział Straży Granicznej w Nowym Sączu.

W konkurencji sztafeta strzelecka - strzelanie zespołowe:

I miejsce  –  Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu,
II miejsce – Ośrodek Szkolenia Specjalistycznego Straży Granicznej w Lubaniu,
III miejsce  –  Akademia Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

Puchary i dyplomy za zajęcie czołowych miejsc w klasyfikacji indywidualnej i zespołowej wręczyli w imieniu Rektora-Komendanta Dyrektor Instytutu Dowodzenia ppłk dr hab. inż. Norbert Świętochowski oraz Kierownik Zakładu Teorii i Praktyki Strzelań ppłk dr Mariusz Ratajczyk.

tekst: AWL

zdjęcia: st. chor. sztab. Marek Kańtoch