Jak co roku podchorążowie wraz z osobami towarzyszącymi wzięli udział w Balu Podchorążego Akademii Wojsk Lądowych.

Podchorążowie oraz zaproszeni goście punktualnie przybyli na miejsce balu, gdzie przywitał ich szpaler w strojach historycznych. Na początku części oficjalnej głos zabrał  Rektor-Komendant AWL gen. bryg. dr hab. inż. Dariusz Skorupka, który wyraził radość z utrzymywania tradycji organizowania balów podchorążego w uczelniach mundurowych w Polsce. Następnie w imieniu bohaterów uroczystości głos zabrał przewodniczący Samorządu Studenckiego sierż. pchor. Radosław Turczyński.

Zatańczono poloneza, po którym Rektor-Komendant przeciął wstęgę oficjalnie otwierając bal.

Uroczystość zaszczyciło wielu znamienitych gości: Rektor-Komendant Wojskowej Akademii Technicznej gen. bryg. dr hab. inż. Tadeusz Szczurek oraz przedstawiciele Lotniczej Akademii Wojskowej, Akademii Marynarki Wojennej, Wydziału Wojskowo-Lekarskiego w Łodzi, instytucji wojskowych, Komisji Uczelni Mundurowych oraz samorządów studenckich krajowych uczelni cywilnych.

Bal Podchorążego, organizowany z okazji Dnia Podchorążego, który ustanowiony został by upamiętnić rocznicę wybuchu powstania listopadowego, to preludium do zbliżających się głównych obchodów Dnia Podchorążego w AWL. Tegoroczne uroczystości odbędą się w AWL już 28 listopada br.

Już teraz zapraszamy wszystkich na wspólne świętowanie!

tekst: AWL

zdjęcia: st. chor. sztab. Marek Kańtoch