W dniach 9-17 listopada br. w Dahlonega w stanie Georgia (USA) odbył się International Cadet Week. Organizatorem był University of North Georgia Senior Military College. Akademię Wojsk Lądowych reprezentował sierż. pchor. Bartosz Kempski. Wraz z nim zaproszeni zostali studenci z: RPA, Gruzji, Łotwy, Estonii, Czech, Rumunii, Włoch, Japonii, Argentyny, Korei Południowej, Taiwanu oraz Węgier.

Celem wizyty było zapoznanie z Uniwersytetem Północnej Georgii oraz pogłębienie współpracy międzynarodowej pomiędzy Uczelniami Wojskowymi z różnych krajów. Zaproszeni podchorążowie zaznajomieni zostali ze specyfiką szkoły, jej strukturą oraz bazą dydaktyczno – szkoleniową. Uczestniczyli również w wycieczce do stolicy stanu North Georgia – Atlanty.

W ciągu kolejnych dni wzięli udział w zajęciach dydaktycznych z amerykańskimi kadetami, odbyli szkolenie na strzelnicy sportowej na terenie Uniwersytetu oraz uczestniczyli w dwudniowym sympozjum naukowym nt. „Soldier-Leaders in the Age of AI: The Future of Pre-Commissioning Education”. W ramach sympozjum przeprowadzony został „Sci-Fic Story Constest”, w którym sierż. pchor. Bartosz Kempski został wyróżniony nagrodą. Uczestnicy Intenational Cadet Week mieli również okazję być świadkami promocji w Ranger School w Fort Benning, oraz odwiedzili Amerykańskie Muzeum Piechoty.

tekst i zdjęcia: AWL