W czwartek 28 listopada br. ponad 1000 osób odwiedziło Akademię Wojsk Lądowych w ramach zorganizowanego Dnia Otwartego. Zaproszonymi gośćmi byli uczniowie szkół średnich, ale nie tylko. Dużym zainteresowaniem cieszyliśmy się również wśród najmłodszych.

Akademia Wojsk Lądowych otworzyła swoje bramy dla zainteresowanych. Była to druga tego typu okazja w tym roku, żeby odwiedzić wrocławska Uczelnię. Goście mieli okazję zapoznać się z aktualną ofertą edukacyjną oraz porozmawiać z przedstawicielami wydziałów reprezentującymi wszystkie kierunki. Do dyspozycji odwiedzających AWL byli również podchorążowie, którzy podzielili się wiedzą na temat procesu kwalifikacyjnego oraz studiów w AWL. Można było poznać wymogi egzaminu sprawnościowego oraz obejrzeć praktyczny pokaz poszczególnych konkurencji egzaminacyjnych. Chętni mogli spróbować pod nadzorem instruktorów swoich sił na Ośrodku Sprawności Fizycznej. Można było również zasięgnąć informacji o działających w Akademii uczelnianych organizacji studenckich: kołach naukowych i sportowych oraz sekcjach dla podchorążych.

W uczelnianym Centrum Dydaktyczno-Szkoleniowym na zwiedzających czekał „Aster”, czyli symulator plutonu zmotoryzowanego wyposażony w KTO Rosomak w wersji wieżowej oraz najnowocześniejszy symulator Jaskier na którym kierowcy KTO Rosomak uczą się i doskonalą umiejętności prowadzenia tego opancerzonego wozu.

Podczas Dnia Otwartego swoje umiejętności zaprezentowali członkowie Sekcji Działań Wysokogórskich, którzy zaprezentowali budowę mostu linowego i techniki jumarowania, studenci z Sekcji Działań Nieregularnych zapoznali zwiedzających z elementami medycyny pola walki, a także elementami taktyki lekkiej piechoty. Goście mieli również okazję przyjrzeć się umiejętnościom podchorążych z Sekcji Walki w Bliskim Kontakcie.

Dzień otwarty w AWL 2019 echo24

telewizja internetowa Echo24.TV

tekst: AWL

zdjęcia: st. chor. szt. Marek Kańtoch, plut. pchor. Adrian Jastrowicz, plut. pchor. Kornel Wasilewski, szer. pchor. Dawid Ogonowski