W pierwszych dniach grudnia br. odbyły się: 28. edycja Wrocławskich Targów Dobrych Książek oraz 5. Śląskie Targi Książki zorganizowane w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

To dwa kolejne wielkie święta literackie gromadzące wydawców z całej Polski, w jakich przedstawiciele Wydawnictwa AWL promowali dorobek wydawniczy Akademii, a w szczególności jej sztandarowy kwartalnik – „Scientific Journal of the Military University of Land Forces”.

Gościem honorowym wrocławskiej imprezy była Komisja Europejska, dzięki której w programie targów znalazło się specjalne pasmo spotkań wokół problemów ekologicznych, a także spotkanie z Martą Dzido – polską laureatką Europejskiej Nagrody Literackiej. Od tego roku Wrocławskie Targi Dobrych Książek połączyły się w jedno wydarzenie z Targami Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony, dzięki czemu byliśmy świadkami jeszcze większego święta literatury oferującego bogaty program spotkań i warsztatów. Podczas targów zostały przyznane dwie nagrody edytorskie dla wydawców: Nagroda Edytorska „Pióro Fredry 2019” oraz Nagroda Edytorska „Dobre Strony 2019”. Przez cztery dni targów Halę Stulecia odwiedziło łącznie blisko 60 tysięcy osób.

Piąta edycja Śląskich Targów Książki to ponad 160 autorów, niezwykle bogata oferta książkowa przygotowana przez blisko 170 wystawców, spotkania i warsztaty na trzech scenach oraz liczne atrakcje i wystawy, w sumie ponad 215 wydarzeń oraz 40 tysięcy odwiedzających.

Najlepsi wydawcy z całej Polski, fantastyczna oferta książek, a także bogaty program spotkań i wydarzeń sprawiły, że 28. Wrocławskie Targi Dobrych Książek oraz 5. Śląskie Targi Książki w Katowicach stały się prawdziwym festiwalem literatury.

tekst i zdjęcia: AWL