W okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia w Akademii Wojsk Lądowych organizowane są spotkania wigilijne, przy których świąteczny stół skupia wokół siebie kadrę, pracowników wojska i podchorążych.

– Składam Państwu i Państwa rodzinom najserdeczniejsze życzenia zdrowia, rodzinnej atmosfery i radości (…) – powiedział Rektor-Komendant gen. bryg. dr hab. inż. Dariusz Skorupka podczas spotkania ze społecznością akademicką. Spotkanie przy opłatku to również okres podsumowania dokonań. Rektor-Komendant AWL podziękował wszystkim za zaangażowanie w pracy i służbie. – Dziękuję za ten rok, który był rokiem pełnym wyzwań. Trudnym, ale również dającym wiele satysfakcji.  – dodał.

Ks. kpt. Maksymilian Jezierski, kapelan AWL przypomniał o polskiej tradycji łamania się opłatkiem oraz udzielił uczestnikom spotkania duszpasterskiego błogosławieństwa.

Kolędy dla zebranych zaśpiewał Reprezentacyjny Chór Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki pod dyrekcją Macieja Wojciechowskiego.

Na wigilijnym stole nie zabrakło tradycyjnych potraw w tym m.in.: barszczu z uszkami, pierogów z grzybami, ryby (…).

zdjęcia: plut. pchor. Adrian Jastrowicz

***

Dzień przed głównym spotkaniem wigilijnym w gronie społeczności akademickiej AWL odbyła się wigilia Związku Sybiraków, z którym Akademia utrzymuje serdeczne relacje. W spotkaniu opłatkowym uczestniczyli: Prorektor ds. Wojskowych płk dr inż. Jacek Narloch, Kanclerz płk dr inż. Grzegorz Stankiewicz, Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego we Wrocławiu płk Piotr Rupa oraz Poseł na Sejm RP Pan Paweł Hreniak.

- Jesteście tym pokoleniem, które wie jak wygląda świat bez Boga, wiecie jak łatwo jest wtedy ranić drugiego człowieka, jak łatwo jest człowiekiem pogardzać, naruszać jego godność. Niech te Święta będą okazja do zadumy, abyśmy pozostali wierni Bogu.. – powiedział do zgromadzonych abp. Józef Kupny.

591660 KX1I abp20kupny20oplatek 82

Maciej Rajfur /foto Gość

zdjęcia: plut pchor. Kornel Wasilewski

***

17 grudnia 2019 Sekcja Jeździecka podchorążych obchodziła uroczystą Wigilię. Na spotkaniu gościli Rektor-Komendant gen. bryg. dr hab. inż. Dariusz Skorupka oraz kapelana AWL kpt. Maksymilian Jezierski. Po złożeniu sobie życzeń i podzieleniu opłatkiem wszyscy zasiedli do wspólnego posiłku, a następnie wspólnie przy ognisku śpiewali kolędy.

zdjęcia: AWL

***

18 grudnia br. swoją Wigilię mieli również członkowie i przyjaciele Duszpasterstwa Akademickiego Nieśmiertelni. W imieniu Rektora-Komendanta życzenia złożyła Prorektor ds. Studenckich dr Aneta Kazanecka, dziękując za dobre serce i rewelacyjną współpracę Duszpasterstwa z Samorządem Studenckim AWL.

wigilia DA 2019

Gość Wrocławski/facebook

zdjęcia: plut. pchor. Adrian Jastrowicz

***

20 grudnia br. odbyła się spotkanie opłatkowe podoficerów Akademii Wojsk Lądowych.

Prorektor ds. Dydaktycznych płk dypl. Krzysztof Grabowski podziękował zebranym za zaangażowanie i wysiłek, które towarzyszą ich codziennej służbie. Podsumował upływający rok, obfitujący w ważne dla Akademii wydarzenia, a także podkreślił  istotną rolę korpusu podoficerskiego w zabezpieczeniu właściwego funkcjonowania i rozwoju Akademii.Kapelan AWL kpt. Maksymilian Jezierski udzielił zebranym duszpasterskiego błogosławieństwa, a następnie poświęcił dania, które znajdowały się na świątecznym stole. Życzył również radosnych, rodzinnych, pełnych refleksji Świąt.

zdjęcia: plut pchor. Kornel Wasilewski