AKADEMIA WOJSK LĄDOWYCH 


„Paczka od AWLa dla Bohatera” to akcja, w której członkowie społeczności Akademii Wojsk Lądowych  przygotowują świąteczne podarunki dla zasłużonych Kombatantów walczących w Armii Krajowej, Państwie Podziemnym oraz Narodowych Siłach Zbrojnych.

Jest to możliwość nie tylko do spotkania się ze wspaniałymi ludźmi, ale przede wszystkim do wysłuchania historii związanych z walką o niepodległość naszej Ojczyzny. To właśnie ci „zwykli” ludzie wykazali się niezwykłą odwagą oraz wiernością ideałom i najwyższym wartościom, jakimi są: „Bóg, Honor i Ojczyzna”. Podchorążowie ze zdumieniem słuchali wojennych wspomnień, które pokazywały co to znaczy być prawdziwym patriotą.

- Od samego początku biorę udział w każdej edycji. Jest to dla mnie wyjątkowa okazja, żeby porozmawiać z zasłużonymi ludźmi, którzy z odwagą i miłością stanęli w obronie naszej Ojczyzny. Co roku widzę to wielkie szczęście, radość i wzruszenie jakie wywołuje nasze przybycie. Pozytywne uczucia, które towarzyszą temu wydarzeniu, są tak samo wyjątkowe dla nas jak i dla Nich – powiedział plut. pchor. Adrian Jastrowicz.


Tekst i zdjęcia: DA „Nieśmiertelni”

 

Back to top