AKADEMIA WOJSK LĄDOWYCH 


Wolontariusze z Duszpasterstwa Akademickiego „Nieśmiertelni” Akademii Wojsk Lądowych  odwiedzili podopiecznych Hospicjum Bonifratrów.

Podchorążowie pomagali w przygotowaniach do hospicyjnej wigilii, roznosili obiady, wieszali świąteczne ozdoby i przede wszystkim rozmawiali z pacjentami, składając im bożonarodzeniowe życzenia i wręczając prezenty. Na całym oddziale czuć było świąteczną atmosferę. Wizytę zakończyła Msza św. sprawowana w intencji podopiecznych, personelu oraz wojskowych wolontariuszy, którą koncelebrowali o. Bruno Lewandowski – kapelan hospicjum oraz ks. kpt. Maksymilian Jezierski – kapelan Akademii. Nie zabrakło również dzielenia się opłatkiem oraz radosnego kolędowania. Na niejednej twarzy pojawiły się łzy wzruszenia oraz serdeczny uśmiech.

Jak powiedział jeden z podopiecznych – Wprowadziliście w nasz dom wielką radość. Wasza piękna postawa przywraca wiarę w ludzi i pokazuje, że rośnie nam nowe pokolenie szlachetnych oficerów - te słowa potwierdzają, że warto czynić dobro.


tekst i zdjęcia: DA „Nieśmiertelni”

 

Back to top