W dniach 27-31.01.2020 roku na terenie 25 Brygady Kawalerii Powietrznej podchorążowie II roku studiów II stopnia grupy zmechanizowanej, rozpoznawczej i aeromobilnej wzięli udział w szkoleniu taktycznym z wykorzystaniem śmigłowców Mi-8/Mi17.

Złe warunki pogodowe nie stanęły na przeszkodzie, aby zrealizować zajęcia z technik desantowania się z wykorzystaniem śmigłowców, naprowadzania śmigłowców na lądowisko czy przygotowania rannego do ewakuacji z wykorzystaniem statku powietrznego. Przez cały okres trwania szkolenia podchorążowie planowali i organizowali działania rajdowe na obiekt przeciwnika. Zwieńczeniem było przeprowadzenie działań taktycznych we współdziałaniu ze śmigłowcami z wykorzystaniem środków pozoracji pola walki.

Dynamiczne, ciekawe, a zarazem bezpieczne szkolenie nie byłoby zrealizowane bez zaangażowania profesjonalnego personelu z Ośrodka Szkolenia Aeromobilno-Spadochronowego (OSAS), kadry 1 batalionu Kawalerii Powietrznej i 1 dywizjonu lotniczego.

tekst i zdjęcia: AWL

tytuły: szkolenie taktyczne podchorążych AWL z wykorzystaniem śmigłowców Mi-8/Mi17