AKADEMIA WOJSK LĄDOWYCH

W dniu 08.02.2020 r. na terenie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie odbył się XI Półmaraton Komandosa.

Warunkiem uczestnictwa było pełne umundurowanie oraz plecak ważący min. 10 kg. Na zawodników czekała wymagająca trasa, składająca się z 5 okrążeń. Startujący musieli zmierzyć się z nierównym i błotnistym terenem.

Członkowie Sekcji Biegów Długodystansowych reprezentowali AWL. Najlepiej poradził sobie st. kpr. pchor. Michał Sobolewski, który zajął 5. miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 2. miejsce wśród podchorążych. Tuż za nim finiszował sierż. pchor. Mateusz Palicki. Wśród kobiet na 3. miejscu uplasowała się por. Agata Pietroszek. Wśród Podchorążych najlepiej pobiegły sierż. pchor. Natalia Adamczyk, a tuż za nią plut. pchor. Aneta Frask.
Co więcej, st. kpr. pchor. Michał Sobolewski, sierż. pchor. Mateusz Palicki oraz st. szer. pchor. Jakub Niedziółka zajęli 2. miejsce w klasyfikacji drużynowej, ustępując jedynie 7 Brygadzie Obrony Wybrzeża. Wynik ten zapewnił naszej reprezentacji 1. miejsce wśród szkół mundurowych.