Nadszedł długo wyczekiwany moment każdego studenta wojskowego – rozmowy kadrowe. Pięcioletni okres intensywnej nauki i szkolenia wkrótce zakończy się, dlatego w dniach 11-13 maja br. podchorążowie, zgodnie z utworzonymi listami rankingowymi w ramach swoich specjalności, wybierali pierwsze stanowiska służbowe.

W tym roku rozmowy odbyły się w nietypowy sposób, co było spowodowane pandemią koronawirusa. Przedstawiciele Departamentu Kadr MON w Warszawie połączyli się z Akademią Wojsk Lądowych przy pomocy systemu audiowizualnego połączenia telekomunikacyjnego (VTC).

Przed powołaniem do zawodowej służby wojskowej podchorążych dzielą już tylko egzamin oficerski oraz promocja na pierwszy stopień oficerski.

tekst: AWL

zdjęcia: Marek Kańtoch