INSTYTUT DOWODZENIA

W dniach 23 – 25.10.2017 na terenie AWL odbyło się spotkanie grupy  IUC (Interoperability Users Community). Grupę tworzą użytkownicy laserowych systemów symulacyjnych wykorzystywanych w szkoleniu wojsk.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele następujących krajów: Austrii, Finlandii, Niemiec, Norwegii, Polski, Szwecji i Wielkiej Brytanii. Polskę reprezentowali pracownicy Zakładu Symulacji Taktycznych AWL. Celem spotkania była wymiana doświadczeń związanych z wykorzystaniem laserowych symulatorów strzelań w szkoleniu. W trakcie obrad poruszono zagadnienie kompatybilności pomiędzy rożnymi systemami symulacyjnymi oraz jednostkami uzbrojenia i sprzętu wojskowego eksploatowanego w siłach zbrojnych krajów tworzących zespół.