INSTYTUT DOWODZENIA

W dniach 29.01.-02.02. 2018 r odbyły się zajęcia specjalistyczne w jednostce wojskowej  w 4 pułku przeciwlotniczym (Leszno). W szkoleniu brali udział podchorążowie II roku studiów II stopnia grupa OPL oraz płk rez. dr inż. Marek ANDRUSZKIEWICZ – starszy wykładowca z Zespołu Obrony Przeciwlotniczej.

Zajęcia realizowane były z  przedmiotu Uzbrojenie przeciwlotnicze  obejmujące budowę przeciwlotniczego  zestawu rakietowego małego zasięgu KUB oraz Praca bojowa na sprzęcie. Całość zajęć realizowana była na sprzęcie bojowym. Podchorążowie mieli możliwość sprawdzenia swoich wiadomości teoretycznych nabytych w naszej Uczelni  na sprzęcie bojowym. Były to ostatnie zajęcia  praktyczne połączone z wykorzystaniem sprzętu bojowego przed egzaminami kończącymi te przedmioty.

Tekst : płk rez. dr inż. Marek Andruszkiewicz
Zdjęcia:  płk rez. dr inż. Marek Andruszkiewicz