INSTYTUT DOWODZENIA

W dniach 12-16.02.2018 r. odbyły się zajęcia specjalistyczne w jednostce wojskowej w 4 pułku przeciwlotniczym (Leszno). W szkoleniu brali udział podchorążowie I roku studiów II stopnia grupa OPL oraz płk rez. dr inż. Marek ANDRUSZKIEWICZ – starszy wykładowca z Zespołu Obrony Przeciwlotniczej.

Zajęcia realizowane były z przedmiotu Uzbrojenie przeciwlotnicze obejmujące budowę przeciwlotniczego  zestawu rakietowego małego zasięgu KUB. Całość zajęć  realizowana była na sprzęcie bojowym.  Podchorążowie mieli możliwość sprawdzenia swoich wiadomości teoretycznych nabytych w naszej Uczelni na sprzęcie bojowym. Były to kolejne zajęcia praktyczne połączone z wykorzystaniem sprzętu bojowego.
Dodatkowo podchorążowie brali udział w treningu współdziałania  w systemie Obrony Powietrznej GAMBIT połączonym  z realnie działającym lotnictwem.

Tekst : płk rez. dr inż. Marek Andruszkiewicz
Zdjęcia:  płk rez. dr inż. Marek Andruszkiewicz