INSTYTUT DOWODZENIA

W dniu 14.03.2019 roku na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wędrzyn odbył się finał konkursu o miano „Mistrza Ognia Artyleryjskiego”. Przeprowadzono go wśród podchorążych II roku studiów II stopnia.

Zdjęcie przedstawia grupę po szkoleniu strzeleckim

W dniach 17-18 grudnia 2018 r. podchorążowie Sekcji Strzeleckiej Akademii Wojsk Lądowych wraz z opiekunem grupy ppor. Mateuszem Grzanką wzięli udział w szkoleniu nt. „Zaawansowanych technik posługiwania się bronią strzelecką - Walka w terenie zurbanizowanym 002 Sekcja” na bazie Niepublicznego Ośrodka Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego „Szkoła Ognia” w Lublińcu.

Tarcza z wynikami strzelania

W dniu 07 grudnia 2018 r. podchorążowie sekcji strzeleckiej pod kierownictwem opiekuna mjr Dariusza KŁUSKA wzięli udział w warsztatach strzeleckich nt. ,,Użycie broni strzeleckiej w bezpośrednim kontakcie” zorganizowanych przez Instytut Strzelectwa na obiekcie strzelnicy sekcji COLT we Wrocławiu.

W dniach 10-11.12.2018 roku oficerowie Zakładu Teleinformatyki gościli w pułku wsparcia dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód w Elblągu. Wizyta miała na celu zapoznanie się z aktualną strukturą i wyposażeniem pułku.

W dniach 13-16 listopada 2018 r. wykładowcy z Zakładu Teorii i Praktyki Strzelań i podchorążowie sekcji strzeleckiej wzięli udział w warsztatach strzeleckich zorganizowanych w Ośrodku Szkolenia Specjalistycznego Straży Granicznej w Lubaniu.

Odwiedziny „Łucznika”

W dniach 25 i 26 października podchorążowie i kadra Akademii Wojsk Lądowych, wraz z opiekunem Sekcji Strzeleckiej mjr. Dariuszem Kłuskiem odwiedzili Fabrykę Broni „Łucznik” w Radomiu, w ramach podróży studyjnej na temat „Technologia produkcji oraz budowa i techniczne rozwiązania zapewniające optymalne osiągi współczesnych i przyszłościowych systemów broni strzeleckiej - karabinek MSBS GROT”.

Zdjęcie przedstawia uczestników seminarium Zakładu Rozpoznania i Wojsk Aeromobilnych

W dniach 15-17.10.2018 r. w Szklarskiej Porębie zostało zrealizowane seminarium nt. „Wysokogórskie środowisko walki - doświadczenia i perspektywy”. Uczestnikami wydarzenia byli przedstawiciele JW, podchorążowie wraz z kadrą Zakładu Rozpoznania i Wojsk Aeromobilnych.

Zdjęcie przedstawia przedstawiciela AWL, który się wita z uczestnikiem International Association of Military Mountain Schools

W dniach 30.09.-05.10.2018 r. przedstawiciel Instytutu Dowodzenia AWL uczestniczył w 52th International Association of Military Mountain Schools w The Mountain and Special Operations School w m. Jaca (Hiszpania).

Zdjęcie przedstawia Dyrektora ID podczas wystąpienia na Naradzie szkoleniowo-metodycznej

26 września 2018 roku odbyła się narada szkoleniowo-metodyczna Instytutu Dowodzenia. Naradzie przewodniczył Dyrektor ID pan płk dr Lech Plezia. Celem zasadniczym narady szkoleniowo-metodycznej było podsumowanie minionego roku akademickiego 2017/2018 oraz przedstawienie celów strategicznych AWL na nowy rok akademicki 2018/2019.

Zdjęcie przedstawia podchorążych podczas szkolenia w 6BPow

W dniach 17.06-24.06.2018 r. podchorążowie II roku studiów I stopnia oraz I roku studiów II stopnia z grupy osobowej aeromobilnej uczestniczyli w zajęciach zintegrowanych w 6 Brygadzie Powietrznodesantowej w Krakowie.

Zdjęcie podchorążych z wykładowcą podczas zajęć w 241 kompanii radiotechnicznej

W dniu 19 czerwca 3 rok specjalności OPL pod kierunkiem kpt. Jarosława Patałucha z Zespołu OPL realizowali zajęcia praktyczne z przedmiotu Radiolokacja w 241 kompani radiotechnicznej.