INSTYTUT DOWODZENIA

W dniach 29.06-03.07.2020 r. w Szklarskiej Porębie zostały zrealizowane zajęcia o tematyce górskiej prowadzone przez Zakład Rozpoznania i Wojsk Aeromobilnych Instytutu Dowodzenia AWL.

W oparciu o Górski Ośrodek Szkoleniowy AWL „Wysoki Kamień” podchorążowie III roku specjalności rozpoznanie wojskowe realizowali podstawowy kurs z zakresu technik alpinistycznych i ratownictwa górskiego. Zajęcia realizowano metodycznie, zaczynając od technik manualnych, nauki węzłów i podstawowych technik alpinistycznych wykorzystywanych podczas działania taktycznego, aż do działania na dużych wysokościach w warunkach podwyższonego stresu.

Podchorążowie podczas szkolenia mieli możliwość zetknięcia się ze swoimi słabościami. Znaczna wysokość połączona z bardzo dużym wysiłkiem fizycznym były poważnym wyzwaniem dla szkolonych.

tekst i zdjęcia: AWL