INSTYTUT DOWODZENIA

W dniu 25.04.2019 r. w Instytucie Dowodzenia AWL odbył się wykład gościnny ppłk. Adama  Krysiaka, dowódcy 2 batalionu zmechanizowanego 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego.

Wykład był zorganizowany przez Zakład Wojsk Pancernych i Zmechanizowanych, a dedykowany dla podchorążych specjalności pancernej i zmechanizowanej.

W trakcie swojego wystąpienia  ppłk. Adam Krysiak przedstawił tradycje zarówno 15BZ jak i tradycje 2 batalionu zmechanizowanego im. 9 Pułku Strzelców Konnych z Grajewa, skąd wywodzi się nazwa batalionu.  Scharakteryzował również główne zadania realizowane przez batalion, a w tym: działalność z partnerską batalionową grupą bojową w ramach wysuniętej wzmocnionej obecności NATO (eFP - enhanced Forward Presence) oraz szkolenie i udział w ćwiczeniach w strukturze 15BZ. Podczas swojego wystąpienia akcentował często niezwykle istotne zagadnienia dotyczące odpowiedzialności szkoleniowej dowódców oraz wymagań, co do ich motywacji do pracy, wiedzy i umiejętności metodycznych.

Tekst: ppłk Mariusz SIKORA

Zdjęcia: pchor. Karol DANIEL