INSTYTUT DOWODZENIA

W dniu 17.06.2019 r. na terenie Akademii Wojsk Lądowych odbyły się I Zawody użyteczno-bojowe o wyłonienie najlepszej drużyny zmechanizowanej w szkoleniu bojowym przygotowane oraz przeprowadzone przez Zakład Wojsk Pancernych i Zmechanizowanych Instytutu Dowodzenia.

Do rywalizacji przystąpiło 6  drużyn z pododdziałów szkolnych. Podczas pętli taktycznej drużyny sprawdzały swoje umiejętności w  pokonywaniu toru przeszkód, konkurencjach taktycznych, nawigacji oraz w strzelaniu z pistoletu wojskowego. Na podstawie wyników w poszczególnych konkurencjach drużyny zdobyły następujące miejsca:

I miejsce z ilością 255 punktów i tym samym tytuł Najlepszej drużyny wyszkoleniu bojowym pododdziałów zmechanizowanych AWL - 1 dr 1 pl 22 kszkol

II miejsce z ilością 240 punktów 1 dr 2 pl 21 kszkol

II miejsce z ilością 240 punktów 1 dr 1 pl 21 kszkol

IV miejsce z ilością 230 punktów 1 dr 3 pl 21 kszkol

V miejsce z ilością 225 punktów 1 dr 2 pl z 22 kszkol

VI miejsce z ilością 195 punktów 1 dr 1 pl z 23 kszkol

Ogłoszenie wyników zawodów odbyło się na placu apelowym AWL podczas uroczystej zbiórki, w której uczestniczyły pododdziały specjalności zmechanizowanej Akademii, gdzie dokonano uroczystego wręczenia nagród dla zawodników ze zwycięskich drużyn.

tekst: sierż. pchor. Patryk Rozmysł

fot. kpr. pchor. Patrycja Piekarska