INSTYTUT DOWODZENIA

W dniach 1-14.03.2020r. podchorążowie 2 roku II stopnia o specjalności artylerii lufowej i rakietowej uczestniczyli wraz z wykładowcami Zespołu Wojsk Rakietowych i Artylerii w szkoleniu poligonowym na OSPWL WĘDRZYN.

Główny wysiłek był skoncentrowany na doskonaleniu pracy dowódcy plutonu ogniowego (oficera ogniowego) w różnych etapach prowadzenia działań.  Podchorążowie mogli sprawdzić swoje umiejętności w dowodzeniu etatowymi obsługami działa (152mm ahs DANA) i wyrzutni artylerii rakietowej (WR-40 LANGUSTA). W trakcie jednych z zajęć podchorążowie zostali również zapoznani z działaniem kompanii wsparcia wyposażonej w 120mm SMK RAK.

Ostatnie dwa dni szkolenia poligonowego przebiegły pod znakiem zajęć dobowych, gdzie podchorążowie realizowali zadania związane z zaplanowaniem i wykonaniem przemieszczenia plutonu ogniowego do nowego rejonu stanowisk ogniowych, realizacją zadań ogniowych a także doskonaleniem umiejętności z zakresu organizacji i funkcjonowania elementów zabezpieczenia bojowego rejonu stanowisk ogniowych.

tekst: kpt. Adrian Golonka

zdjęcia: kpt. Marcin Nadachewicz