INSTYTUT DOWODZENIA

MOVEMENT - SURVIVAL - COMBAT - RESCUE

22-24.09.2020 r.

ORGANIZATOR

• Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu, Zakład Rozpoznania i Wojsk Aeromobilnych Instytutu Dowodzenia

Miejsce:

Górski Ośrodek Szkoleniowy AWL „Wysoki Kamień”, ul. Oficerska 4 Szklarska Poręba

Cel i tematyka

Cel Konferencji:

Celem konferencji jest wymiana doświadczeń oraz  analiza współczesnych i przyszłych uwarunkowań prowadzenia działań w środowisku górskim.

Tematyka Konferencji:

W ramach obrad poruszane będą przede wszystkim następujące zagadnienia:

• uwarunkowania prowadzenie działań taktycznych w terenie górskim,
  • mobilność i przetrwanie w górach,
  • działania poszukiwawcze i ratownicze w górach,
  • innowacyjność w górach -teraźniejszość i perspektywy.

W konferencji uczestniczyć będą przedstawiciele służb mundurowych oraz cywilne podmioty i eksperci z obszaru górskiej działalności.

Komitet naukowo-programowy

Przewodniczący Komitetu Naukowo – Programowego Konferencji:

płk dr hab. inż. Norbert ŚWIĘTOCHOWSKI, Akademia Wojsk Lądowych

Członkowie Komitetu Naukowo – Programowego Konferencji:

• prof. dr hab. Krzysztof MIGAŁA, Uniwersytet Wrocławski
  • dr hab. Stanisław KĘDZIA,  IGiPZ PAN,
  • dr Małgorzata KALEMBA-DROŻDŻ, Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego,
  • ppłk dr Andrzej DEMKOWICZ – Akademia Wojsk Lądowych,
  • mjr dr Przemysław GUŁA, JW. GROM

Komitet organizacyjny

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Konferencji:

ppłk dr Andrzej DEMKOWICZ - AWL

Sekretarz Naukowy Konferencji:

kpt. mgr Paweł Łaski - AWL

Członkowie Komitetu Organizacyjnego:

ppłk mgr Grzegorz DANIEL- AWL

kpt. mgr. Piotr STYKOWSKI- AWL

kpt. Mgr. Mariusz DOLIŃSKI- AWL

Warunki uczestnictwa

Uczestnictwo w Konferencji "Gorskie środowisko walki" jest równoznaczne z wyrażeniem nieodpłatnej, nieograniczonej ilościowo, czasowo ani terytorialnie, zgody na nieodpłatne wykorzystanie, obróbkę, powielanie i wielokrotne rozpowszechnianie wizerunku uczestnika utrwalonego na zdjęciach wykonanych podczas Konferencji bez konieczności każdorazowego ich zatwierdzania, w celach informacyjnych, promocyjnych i reklamowych wydarzenia.

Powyższa zgoda jest jednoznaczna z tym, że fotografie i nagrania wykonane podczas Konferencji mogą być umieszczone w Internecie, w tym przede wszystkim na stronie internetowej AWL pod adresem awl.edu.pl oraz serwisach otwartych, zamkniętych i na portalach społecznościowych Facebook, Instagram itp.

Nocleg i wyżywienie

Organizator nie zapewnia noclegu i wyżywienia.

Publikacje pokonferencyjne

Komitet Naukowo – Programowy Konferencji będzie rekomendował wybrane artykuły  napisane w języku polskim lub angielskim do publikacji  w Scientific Journal of the Military University of Land Forces (20 pkt.). Artykuły zaakceptowane do publikacji należy przesyłać bezpośrednio do redakcji czasopisma na adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

O terminie publikacji decydować będzie kolejność nadsyłania pełnych wersji artykułów oraz uzyskanie pozytywnych recenzji.

Wymagania edytorskie:

Informacje dotyczące wymogów edytorskich można znaleźć na stronie internetowej Zeszytów Naukowych pod adresem: https://awl.edu.pl/uczelnia-start/wydawnictwo-awl

KARTA ZGŁOSZENIA