WYDZIAŁ NAUK O BEZPIECZEŃSTWIE

7 października br. na Wydziale Nauk o Bezpieczeństwie Akademii Wojsk Lądowych odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2017/2018.

Dzień inauguracji jest szczególny zarówno dla studentów, którzy otwierają nowy etap w życiu, jak i dla całej społeczności akademickiej. Po raz pierwszy bowiem rozpoczynamy rok akademicki w Akademii Wojsk Lądowych. Ogromnym sukcesem było przyznanie Wydziałowi Nauk o Bezpieczeństwie przez Centralną Komisję do spraw Stopni i Tytułów uprawnień do nadawania stopnia naukowego doktora nauk społecznych w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie - podkreślił Dziekan Wydziału Nauk o Bezpieczeństwie płk dr hab. inż. Witalis Pellowski.
Podczas uroczystości płk dr hab. inż. Witalis Pellowski złożył gratulacje studentom, których prace dyplomowe zostały wyróżnione spośród prac dyplomowych obronionych na Wydziale w roku akademickim 2016/2017 oraz studentom, którzy aktywnie działali na rzecz kół naukowych.
Inaugurację zakończył wykład wygłoszony przez prof. dr. hab. Zbigniewa Ścibiorka. Profesor stwierdził w nim między innymi, że historia bezpieczeństwa jest długa, jak historia ludzkości, a bezpieczeństwo jest ważne zarówno dla służb mundurowych, jak i dla całego społeczeństwa.