WYDZIAŁ NAUK O BEZPIECZEŃSTWIE

- Moją intencją jest współpraca z najlepszymi uczelniami zagranicznymi i krajowymi w zakresie tematyki podejmowanej na Wydziale Nauk o Bezpieczeństwie Akademii Wojsk Lądowych – powiedział Dziekan WNoB płk dr hab. inż. Witalis Pellowski witając w murach Uczelni dr Anke Schmidt-Felzmann, która przeprowadzi cykl wykładów w ramach ministerialnego programu „Katedra Ad-hoc”.

Gość jest wybitną specjalistką szwedzkiego Instytutu Spraw Zagranicznych. Zajmuje się głównie sprawami związanymi z polityką bezpieczeństwa krajów bałtyckich i Federacji Rosyjskiej. Tematyka jej wykładów obejmuje zagrożenia infrastruktury krytycznej oraz relacje Unii Europejskiej z krajami Europy Wschodniej.
Podczas inauguracyjnego spotkania omówiono obszary przyszłej współpracy naukowo-badawczej wpisującej się w dynamiczny rozwój Akademii Wojsk Lądowych.