WYDZIAŁ NAUK O BEZPIECZEŃSTWIE

Na czym polega Debata Oksfordzka? Jak skutecznie budować linię argumentacji? W jaki sposób prowadzić dyskusję? Jak radzić sobie ze stresem? Na co zwracać uwagę w trakcie wystąpień publicznych? Odpowiedzi na te pytania studenci AWL mogli poznać w trakcie warsztatów zorganizowanych przez Naukowe Koło Bezpieczeństwa i Dyplomacji.

W trakcie szkolenia, przeprowadzonego przez trenera Marcina KUMIĘGĘ (Krakowskie Stowarzyszenie Mówców), studenci zostali zapoznani m.in. z zasadami formatu Debaty Oksfordzkiej oraz metodami argumentowania (3P/4P, SExI). Umiejętności retoryczne, sztukę prowadzenia dyskusji oraz występowania przed publicznością, studenci ćwiczyli w ramach licznych zadań praktycznych, których zwieńczeniem była debata nad tezą „System prezydencki jest najlepszym rozwiązaniem dla Polski”.

Warsztaty były pierwszym etapem przygotowania studentów do udziału w Akademickich Mistrzostwach Polski Debat Oksfordzkich.