WYDZIAŁ NAUK O BEZPIECZEŃSTWIE

Kto decyduje o wysłaniu Sił Zbrojnych RP poza granice kraju? Ilu żołnierzy Wojska Polskiego służyło w misji ISAF w Afganistanie? W którym państwie, przedstawiciele SZ RP są zaangażowani najdłużej? To tylko niektóre z serii pytań, z jakimi musieli zmierzyć się uczestnicy warsztatów zorganizowanych przez Naukowe Koło Bezpieczeństwa i Dyplomacji.

Gra „Wojsko Polskie – misje zagraniczne”, to innowacyjna forma promowania wśród studentów i młodzieży polityki zagranicznej Polski, a także roli SZ RP w utrzymaniu bezpieczeństwa i pokoju na świecie. Została ona opracowana przez Warszawski Instytut Inicjatyw Strategicznych we współpracy z Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa oraz wydawnictwem Taktyka i Strategia.

Warsztaty zostały zorganizowane dzięki uprzejmości WIIS.