WYDZIAŁ NAUK O BEZPIECZEŃSTWIE

Już po raz czwarty, przedstawiciele Medycznego Cywilno-Wojskowego Koła Naukowego wraz z opiekun dr Beatą Zysiak-Christ reprezentowali Akademię Wojsk Lądowych podczas Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. W ramach tematu „Wojak na celowniku - elementy medycyny taktycznej w zdarzeniach nadzwyczajnych” przeprowadzili oni interaktywne wykłady i warsztaty.

Reprezentanci koła w osobach: kpr. pchor. Pola Brodowska, st. sierż. pchor. Ewa Gandzel, st. sierż. Patryk Złotek i st. szer. Artur Brocki oraz Weronika Brodowska i Jakub Szyllar, zainteresowali swoimi pokazami oraz punktami nauczania ponad 250 uczestników.

Następnie przedstawiciele MCWKN (dr Beata Zysiak-Christ, kpr. pchor. Pola Brodowska, st. sierż. pchor. Ewa Gandzel, st. sierż. Patryk Złotek i st. szer. Artur Brocki) odwiedzili szkoły średnie. Uczniowie wraz z nauczycielami z zainteresowaniem posłuchali wykładu pt.: „Jak zostać medykiem w służbach mundurowych”. Następnie wzięli aktywny udział w zorganizowanych punktach nauczania. Najbardziej zaangażowani otrzymali nagrody.

Do zobaczenia za rok.