WYDZIAŁ NAUK O BEZPIECZEŃSTWIE

5 marca 2020 roku w Akademii Wojsk Lądowych odbył się konkurs „Żołnierze Niezłomni”. Był on skierowany do studentów cywilnych i wojskowych m.in. do członków uczelnianych kół naukowych o profilu historycznym.

To już kolejna edycja konkursu organizowana przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu i Wydział Nauk o Bezpieczeństwie AWL.

Do konkursu zgłosili się studenci kilku uczelni: Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie, Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Uniwersytetu Szczecińskiego.

Konkurs odbywał się w dwóch etapach. Blisko 20 uczestników zmierzyło się z częścią pisemną. Do finału zakwalifikowało się 10 osób. Ich zadaniem było udzielenie ustnych odpowiedzi na 15 pytań. Konkurs przygotowali i prowadzili pracownicy Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej: dr Iwona Demczyszak, Marek Gadowicz oraz ppłk dr Adam Szymanowicz z AWL.

Największą wiedzą o Niezłomnych Bohaterach wykazali się studenci: sierż. pchor. Karol Spychała z AWL oraz kpr. pchor. Paweł Kaczmarski i kpr. pchor. Karol Nawrocki z LAW.

Nagrody pieniężne oraz książkowe laureatom konkursu wręczył Dyrektor Oddziału IPN we Wrocławiu dr Andrzej Drogoń.

tekst: wroclaw.ipn.gov.pl, AWL

zdjęcia: wroclaw.ipn.gov.pl, st. chor. sztab. Wiesław Borsuk