ZAKŁAD WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I SPORTU

III Mistrzostwa Służb Mundurowych w sportach walki o puchar Rektora-Komendanta AWL

7.12.2019 r. w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu odbyły się III Mistrzostwa Służb Mundurowych w Sportach Walki o Puchar Rektora-Komendanta AWL. 116 zawodników rywalizowało o zwycięstwo w czterech dyscyplinach: brazylijskim jujitsu, judo, karate i zapasach. Klasyfikację zespołową wygrali żołnierze przed strażakami i funkcjonariuszami służby więziennej.

Powołany do kadry narodowej

Dnia 1 grudnia br. w Gdańsku odbył się „Puchar Polski Eskrima Wekaf 2019”.

W największych amatorskich rozgrywkach piłki nożnej we Wrocławiu, lidze Wrocbal drużyna Akademii zdobyła swój dziewiąty tytuł mistrzowski. Tym samym trzeci raz z rzędu obroniła mistrzostwo. W trakcie całych rozgrywek żadnej z drużyn przeciwnych nie udało się pokonać naszej reprezentacji. Tytuł „ Króla Strzelców”  z 21 trafieniami zdobył  st. kpr. pchor. Łukasz Tracz z 21 kompanii szkolnej.

Piękna słoneczna pogoda, finał akcji charytatywnej dla chorej Małgosi, przebiegniętych prawie 5 km po terenach Akademii Wojsk Lądowych, ponad 300 zawodników na starcie, czyli – 49 Bieg z okazji Dnia Podchorążego w Akademii Wojsk Lądowych.

V Ćwierćmaraton Komandosa

9 listopada 2019 r. odbył się V Ćwierćmaraton Komandosa w Czarnem w województwie pomorskim. Zawody poprzedziło rozwinięcie i przemarsz ze stu metrową biało – czerwoną flagą. Odcinek o długości 10 km 550 m w umundurowaniu polowym i z 10-kilogramowym plecakiem pokonało 216 zawodników, w tym 31 kobiet. Trasa biegu była ciężka i wymagająca, ponieważ większa jej część wiodła szlakami crossowymi, a w pewnych momentach głównie po piachu.

Wicemistrzyni świata z AWL

W dniach 2-3.11.2019 r. na terenie Grecji w Sparcie odbyły się zawody Spartan World Trifecta Championship. W zmaganiach wzięli udział zawodnicy z całego świata, którzy w przeddzień zawodów maszerowali reprezentacjami w Paradzie Narodów. Polską drużynę prowadziła ppor. Agata Pietroszek.

5 października br. Lublińcu odbył się 23. Bieg Przełajowy o Nóż Komandosa, w ramach którego przeprowadzono Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Crossie.

W dniach 27.09-29.09.2019 r. odbyły się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu

W miniony weekend w Świeradowie Zdrój zostały rozegrane ostatnie zawody z cyklu biegów górskich Raners World Super Bieg.

W dniach 02-07.09.2019 r., odbyły się Mistrzostwa Wojska Polskiego w szachach. Do turnieju przystąpiło 63 zawodników, zaś same rozgrywki miały miejsce w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie. Podchorąży AWL zdobył złoty medal!

W miniony weekend został rozegrany w rejonie masywu góry Sowa kolejny bieg z cyklu biegów górskich Runners World Super Bieg. Akademię Wojsk Lądowych reprezentowali: st. chor. szt. Dariusz Ostrowski i st. chor. szt. Wojciech Michałkiewicz.

Pan Wojciech, który cyklicznie, od kilku lat, bierze udział w Runners World Super Bieg ponownie zdobył w swojej kategorii wiekowej I miejsce. Gratulujemy i trzymamy kciuki za podobny wynik podczas kolejnych zawodów z serii w Świeradowie Zdrój.

Uczelniana Sekcja Piłki Nożnej  po raz kolejny pokazała, że nie ma na nią mocnych. W swoim 14 sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej w największych we Wrocławiu rozgrywkach piłki nożnej "WROCBAL" zdobyła ósmy tytuł mistrzowski. W decydującym starciu nasza drużyna musiała wygrać z drużyną Elita ND, aby obronić. Po golu st. szer. Pchor. Michała Garbyszaka w 16 min. nasza drużyna objeła prowadzenie i nie oddała już do końca meczu.  Sukces jest tym cenniejszy, że w tym sezonie zespół przeszedł kolejną wymianę pokoleń i trzon stanowili podchorążowie 1 i 2 roku studiów.

W miniony weekend w Wiśle został rozegrany kolejny bieg z cyklu półmaratonów górskich Runners World Super Bieg.

W dniu 01.06.2019 r. podchorążowie 15 kompanii szkolnej wraz z ppor. Radosławem Jabłońskim uczestniczyli w ramach Naukowego Koła Pamięci Narodowej AWL w 3. Biegu Pamięci Absolwentów Szkoły Piechoty Podchorązych. Celem podróży służbowej do Ostrowi Mazowieckiej było kultywowanie tradycji Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, której AWL jest spadkobierczynią.

Zawody o puchar Ministra Obrony Narodowej w Walce w Bliskim Kontakcie

Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki na trzy dni stała się  miejscem rozgrywania wielu interesujących walk tegorocznego Pucharu Ministra Obrony Narodowej  w Walce w Bliskim Kontakcie.

Memoriał gen. broni Włodzimierza POTASIŃSKIEGO

Akademia Wojsk Lądowych wygrywa VII Memoriał imienia gen. broni Włodzimierza Potasińskiego

W dniach 24–27.04.2019r. w niemieckim Inzell odbyły się XXI Mistrzostwa Świata Seniorów oraz XV Juniorów w Taekwon–do ITF.

X Bieg Sapera

Reprezentacja Akademii Wojsk Lądowych wywalczyła I miejsce w klasyfikacji zespołowej w jubileuszowym X Biegu Sapera o Puchar Komendanta Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych im. gen. Jakuba Jasińskiego we Wrocławiu.

W dniach 05-07.04.2019 w Nowym Targu odbyły się Mistrzostwa Polski w Kickboxingu w formule Low kick Juniorów i Seniorów.

Reprezentacja Akademii Wojsk Lądowych

W dniach 05-06 kwietnia br., w Akademii Marynarki Wojennej odbyły się Mistrzostwa Wyższego Szkolnictwa Wojskowego w biegach przełajowych.

W marcu bieżącego roku miały miejsce dwa wydarzenia – Puchar Polski Seniorów Taekwondo oraz Grand Prix Polski Seniorów Taekwondo. Były to turnieje kwalifikacyjne do Mistrzostw Polski Taekwondo.