ZAKŁAD WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I SPORTU


W dniu 9 grudnia br. Łódź była „stolicą” wyciskania sztangi leżąc ze względu na odbywający się tam turniej mistrzów IBPL- International Bench Press League.

W ostatni weekend hala sportowa Akademii Wojsk Lądowych była areną zmagań prawie 60 wojowników, którzy rywalizowali na uczelnianych matach o Puchar Rektora-Komendanta w ramach II Mistrzostw Służb Mundurowych w Sportach Walki.

Kolejny sukces w karierze odnotował st. szer. pchor. Dawid KLONOWSKI

W dniach 19 – 23 listopada br. na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Łączności i Informatyki w Zegrzu zostały rozegrane Mistrzostwa Wojska Polskiego w piłce siatkowej, w których udział wzięło 11 drużyn.

W dniach 16-18 listopada br. w miejscowości Ciechanów odbył się XII Międzynarodowy Turniej Taekwondo ITF Mazovia Masters Cup 2018.

W dniu 27 października br. w Nowym Sączu odbyła się Gala Kickboxingu Halny Fighting Organization 5.

Kolejny sukces w karierze odnotował szer. pchor. Dawid KLONOWSKI, który zajął II miejsce na Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Toruniu, które odbywały się 13-14 października 2018 roku.

W dniu 20 Października 2018r. w Warszawie odbyły się MISTRZOSTWA WYŻSZEGO SZKOLNICTWA WOJSKOWEGO w pływaniu .

W dniach 19-20.10.2018r. reprezentacja AWL trenowana przez kpt. Michała Bejnarowicza brała udział w Mistrzostwach Wyższego Szkolnictwa Wojskowego, które odbywały się na obiektach sportowych WAT w Warszawie.

W dniach 22-25.10.2018 r. w Bydgoszczy odbywają się Mistrzostwa Wojska Polskiego w biegach przełajowych. W rozegranym w dniu 24.10.2018 r. biegu sztafetowym 4x1000m reprezentacja Wyższego Szkolnictwa Wojskowego zajęła 2 miejsce przegrywając tylko z 12 DZ. 

               W dniu 06.10.2018 r. odbyły się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w crossie, podczas ,,22 Biegu Przełajowego o Nóż Komandosa im. gen. broni Włodzimierza Potasińskiego'' w Lublińcu. Tradycyjnie rywalizacja została przeprowadzona w dzielnicy Kokotek,  a  jej  organizatorem był Wojskowy Klub Biegacza Meta Lubliniec. Każdy uczestnik biorący udział w kategorii mundurowej startował w biegu w  pełnym umundurowaniu. Na starcie stanęło ok 850 zawodników. Kobiety miały do pokonania 5 kilometrową, a mężczyźni 10 kilometrową trasę.

W dniu 06.10.2018 r. w Wojskowej Akademii Technicznej odbyły się Mistrzostwa Wyższego Szkolnictwa Wojskowego w biegach przełajowych. Uczestnicy rywalizowali na dystansie 3000 m, 8000 m oraz w sztafetach. Bardzo dobre przygotowanie naszych biegaczy skutkowało uzyskaniem czołowych miejsc w klasyfikacjach indywidualnych i sztafetach. Reprezentacja AWL zwyciężyła w klasyfikacji zespołowej.

W dniach 01-05.10.2018 r. w Braniewie odbyły się Mistrzostwa Wojska Polskiego w biegach na orientację. Trzydniowe zmagania sportowe obejmowały bieg sprinterski, bieg średniodystansowy oraz sztafety. W zawodach brała udział trzyosobowa reprezentacja Akademii Wojsk Lądowych, która wraz z zawodnikami Wojskowej Akademii Technicznej oraz Akademii Sztuki Wojennej reprezentowała Wyższe Szkolnictwo Wojskowe.

Podchorąży na podium - I Miejsce

19 sierpnia br. podchorąży 14 kompani szkolnej 1 batalionu szkolnego sierż. pchor. Patryk Scheppler został Mistrzem Polski na dystansie długim w Orlen Ocean Lava Triathlon Poland 2018 w kategorii wiekowej 18-24 lat.

22 lipca br. st. chor. sztab. Wojciech Michałkiewicz z 13 kompani szkolnej 1 batalionu szkolnego zajął pierwsze miejsce w półmaratonie górskim, który odbył się w Bielawie.

22 lipca br. podchorąży 14 kompani szkolnej 1 batalionu szkolnego sierż. pchor. Patryk Scheppler zajął pierwsze miejsce w BEŁCHATÓW TRIATHLON ENERGY w kategorii wiekowej 18-29 lat.

Wicemistrzostwo Europy dla ppor. Agaty Pietroszek

7 lipca br. dowódca plutonu 1 batalionu szkolnego ppor. Agata Pietroszek została wicemistrzynią Europy - Spartan Race w kategorii wiekowej 25-29 lat.

Pierwsze seminarium z zawodnikami federacji DSF

W dniu 27.06.2018 r. w sali sportowej Akademii Wojsk Lądowych odbyło się seminarium z udziałem Adama Gielaty Mistrza Świta i Europy w K1, Zdobywcy Puchru Świata oraz siedmiokrotnego Mistrza Polski w K1 oraz Kickboxing.

W dniach 21–22 czerwca 2018r. w Akademii Marynarki Wojennej w GDYNI odbyły się Mistrzostwa Wyższego Szkolnictwa Wojskowego w biegu na orientację,

Podchorąży AWL wchodzi do ringu

W dniach 15 – 17 czerwca br., w Bałtowie koło Ostrowca Świętokrzyskiego odbył się Otwarty Puchar Polski w kickboxingu, nad którym patronat objął Polski Związek Kickboxingu.

Po czteroletniej przerwie 16 DZ zorganizowała Mistrzostwa Wojska Polskiego w judo. W dniach 10-12 czerwca 2018 r. w Elblągu w zawodach na najwyższym szczeblu współzawodnictwa w tej dyscyplinie sportowej uczestniczyło 90 zawodników i zawodniczek. W mistrzostwach nie mogło też zabraknąć 16-osobowej reprezentacji Wyższego Szkolnictwa Wojskowego.

Sportowcy na podium

Sześć biegów górskich od maja do października br., w ramach „Runner’s World Super Bieg” to nie lada wyzwanie przed którym stają tylko śmiałkowie. Wśród nich jest reprezentant Akademii Wojsk Lądowych st. chor. szt. Wojciech Michałkiewicz.

 

Back to top