ZAKŁAD WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I SPORTU

5 października br. Lublińcu odbył się 23. Bieg Przełajowy o Nóż Komandosa, w ramach którego przeprowadzono Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Crossie.

W dniach 27.09-29.09.2019 r. odbyły się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu

W miniony weekend w Świeradowie Zdrój zostały rozegrane ostatnie zawody z cyklu biegów górskich Raners World Super Bieg.

W dniach 02-07.09.2019 r., odbyły się Mistrzostwa Wojska Polskiego w szachach. Do turnieju przystąpiło 63 zawodników, zaś same rozgrywki miały miejsce w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie. Podchorąży AWL zdobył złoty medal!

W miniony weekend został rozegrany w rejonie masywu góry Sowa kolejny bieg z cyklu biegów górskich Runners World Super Bieg. Akademię Wojsk Lądowych reprezentowali: st. chor. szt. Dariusz Ostrowski i st. chor. szt. Wojciech Michałkiewicz.

Pan Wojciech, który cyklicznie, od kilku lat, bierze udział w Runners World Super Bieg ponownie zdobył w swojej kategorii wiekowej I miejsce. Gratulujemy i trzymamy kciuki za podobny wynik podczas kolejnych zawodów z serii w Świeradowie Zdrój.

Uczelniana Sekcja Piłki Nożnej  po raz kolejny pokazała, że nie ma na nią mocnych. W swoim 14 sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej w największych we Wrocławiu rozgrywkach piłki nożnej "WROCBAL" zdobyła ósmy tytuł mistrzowski. W decydującym starciu nasza drużyna musiała wygrać z drużyną Elita ND, aby obronić. Po golu st. szer. Pchor. Michała Garbyszaka w 16 min. nasza drużyna objeła prowadzenie i nie oddała już do końca meczu.  Sukces jest tym cenniejszy, że w tym sezonie zespół przeszedł kolejną wymianę pokoleń i trzon stanowili podchorążowie 1 i 2 roku studiów.

W miniony weekend w Wiśle został rozegrany kolejny bieg z cyklu półmaratonów górskich Runners World Super Bieg.

W dniu 01.06.2019 r. podchorążowie 15 kompanii szkolnej wraz z ppor. Radosławem Jabłońskim uczestniczyli w ramach Naukowego Koła Pamięci Narodowej AWL w 3. Biegu Pamięci Absolwentów Szkoły Piechoty Podchorązych. Celem podróży służbowej do Ostrowi Mazowieckiej było kultywowanie tradycji Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie, której AWL jest spadkobierczynią.

Zawody o puchar Ministra Obrony Narodowej w Walce w Bliskim Kontakcie

Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki na trzy dni stała się  miejscem rozgrywania wielu interesujących walk tegorocznego Pucharu Ministra Obrony Narodowej  w Walce w Bliskim Kontakcie.

Memoriał gen. broni Włodzimierza POTASIŃSKIEGO

Akademia Wojsk Lądowych wygrywa VII Memoriał imienia gen. broni Włodzimierza Potasińskiego

W dniach 24–27.04.2019r. w niemieckim Inzell odbyły się XXI Mistrzostwa Świata Seniorów oraz XV Juniorów w Taekwon–do ITF.

X Bieg Sapera

Reprezentacja Akademii Wojsk Lądowych wywalczyła I miejsce w klasyfikacji zespołowej w jubileuszowym X Biegu Sapera o Puchar Komendanta Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych im. gen. Jakuba Jasińskiego we Wrocławiu.

W dniach 05-07.04.2019 w Nowym Targu odbyły się Mistrzostwa Polski w Kickboxingu w formule Low kick Juniorów i Seniorów.

Reprezentacja Akademii Wojsk Lądowych

W dniach 05-06 kwietnia br., w Akademii Marynarki Wojennej odbyły się Mistrzostwa Wyższego Szkolnictwa Wojskowego w biegach przełajowych.

W marcu bieżącego roku miały miejsce dwa wydarzenia – Puchar Polski Seniorów Taekwondo oraz Grand Prix Polski Seniorów Taekwondo. Były to turnieje kwalifikacyjne do Mistrzostw Polski Taekwondo.