ZAKŁAD WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I SPORTU


W dnach 27-28.06. 2020 r. na terenie Narodowego Parku Gór Stołowych w pięknym otoczenia przyrody masywu Szczelinca Wielkiego, Błędnych Skał, Batorówki, Radkowskich Skał oraz Ostrej Góry rozegrane zostały biegi w ramach Super Maratonu Gór Stołowych.

W dniach 28.02–01.03.2019r. w hali sportowej CTS w Nowej Rudzie – Słupiec odbył się Puchar Polski Taekwon – do ITF. W rywalizacji brali udział juniorzy i seniorzy z całej Polski.

Sportowiec Roku wybrany!

W dniu 25.02.2020 r. w Sali Widowiskowej Akademickiego Centrum Kultury odbyła się już po raz piąty Gala Sportu. To wydarzenie, podczas którego zostały wręczone nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe w minionym  roku.

Wojownicy w AWL

W dniach 18 – 19.02.2020 r. w Akademii Wojsk Lądowych odbyła się 23. edycja Projektu Wojownik, zajęć sportowo – edukacyjnych dedykowanych weteranom misji poza granicami kraju, rodzinom żołnierzy poległych w misjach oraz instruktorom wychowania fizycznego z jednostek wojskowych.

Najlepsza Akademia 2020

W dniu 08.02.2020 r. na terenie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie odbył się XI Półmaraton Komandosa.

Sukces podchorążych w IV Ćwierćmaratonie Komandosa

25 stycznia  2020 r. w Słupsku odbył się VI Ćwierćmaraton Komandosa. Na zawodników czekała niezwykle trudna trasa. Każda z dwóch pętli rozpoczynała się i kończyła na stadionie, lecz to była tylko rozgrzewka. Zawodnicy musieli się zmierzyć z wieloma podbiegami oraz błotem. Całą trasę o długości ok. 10,55 km trzeba było pokonać w pełnym umundurowaniu z obciążeniem minimum 10 kg.

Sekcja judo Akademii Wojsk Lądowych zdobyła I miejsce w drużynowym turnieju Judo o Puchar Rektora Komendanta WAT, który odbył się 18 stycznia br.

Seminarium walki nożem

W dniach 11-12.01.2020 r. w oparciu o obiekty sportowe AWL zostało przeprowadzone pierwsze seminarium dotyczące walki nożem. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Sekcję Działań Nieregularnych, Zakład Obrony Terytorialnej AWL oraz Sekcję Walki w Bliskim Kontakcie.

 

Back to top