ZAKŁAD WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I SPORTU

22 lipca br. st. chor. sztab. Wojciech Michałkiewicz z 13 kompani szkolnej 1 batalionu szkolnego zajął pierwsze miejsce w półmaratonie górskim, który odbył się w Bielawie.

Był to trzeci bieg z cyklu Runner’s World Super, na który składa się 6 półmaratonów górskich.

W Bielawie startowało 235 zawodników, którzy mieli do pokonania 21km i 97,5m szlakami Gór Sowich. Przewyższenia na trasie sięgały 950 m co przy temperaturze powietrza dochodzącej do 30 stopni wymagało doskonałego przygotowania fizycznego od wszystkich zawodników biorących udział w zawodach.

Reprezentant Akademii zajmując pierwsze miejsce w Bielawie po zawodach w Polanicy Zdrój, Szklarskiej Porębie umocnił swoją pierwszą pozycję w klasyfikacji generalnej w kategorii wiekowej M50. Następny bieg za trzy tygodnie w Wiśle.