ZAKŁAD WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I SPORTU

W dniu 06.10.2018 r. odbyły się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w crossie, podczas ,,22 Biegu Przełajowego o Nóż Komandosa im. gen. broni Włodzimierza Potasińskiego'' w Lublińcu. Tradycyjnie rywalizacja została przeprowadzona w dzielnicy Kokotek,  a  jej  organizatorem był Wojskowy Klub Biegacza Meta Lubliniec. Każdy uczestnik biorący udział w kategorii mundurowej startował w biegu w  pełnym umundurowaniu. Na starcie stanęło ok 850 zawodników. Kobiety miały do pokonania 5 kilometrową, a mężczyźni 10 kilometrową trasę.

W zawodach brała udział sześciooosobowa reprezentacja Akademii Wojsk  Lądowych z 13 kompanii szkolnej w składzie:

• sierż. pchor. Natalia Adamczyk,
  • sierż. pchor. Monika Lang,
  • sierż. pchor. Mariola Myrta,
  • sierż. pchor. Dominik Kawalec,
  • sierż. pchor. Mateusz Palicki,
  • sierż. pchor. Mikołaj Żochowski.

W wyniku sportowej rywalizacji w Mistrzostwach Szkolnictwa Wyższego Służb Mundurowych w kategorii mężczyzn indywidualnie, reprezentanci naszej uczelni zajęli następujące miejsca:

• 1 miejsce sierż. pchor. Dominik Kawalec,
  • 2 miejsce sierż. pchor. Mateusz Palicki,
  • 3 miejsce sierż. pchor. Mikołaj Żochowski.

W kategorii kobiet indywidualnie, reprezentantki naszej uczelni zajęły następujące miejsca:

• 2 miejsce sierż. pchor. Monika Lang,
  • 3 miejsce sierż. pchor. Mariola Myrta,
  • 4 miejsce sierż. pchor. Natalia Adamczyk.

Ponadto w klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Szkolnictwa Wyższego Służb Mundurowych reprezentantki naszej uczelni zajęły 3 miejsce w składzie:

( sierż. pchor. Natalia Adamczyk, sierż. pchor. Monika Lang, sierż. pchor. Mariola Myrta )