ZAKŁAD WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I SPORTU

W dniach 19 – 23 listopada br. na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Łączności i Informatyki w Zegrzu zostały rozegrane Mistrzostwa Wojska Polskiego w piłce siatkowej, w których udział wzięło 11 drużyn.

Wyższe Szkolnictwo Wojskowe reprezentowali żołnierze zawodowi, słuchacze studium oficerskiego oraz podchorążowie Akademii Wojsk Lądowych wspierani przez podchorążych Wojskowej Akademii Technicznej. Trener reprezentacji – kpt. Michał Bejnarowicz – poprowadził drużynę do bardzo dobrego wyniku, jakim było osiągnięcie 4. miejsca. Warto podkreślić, że Wyższe Szkolnictwo Wojskowe czekało na taki wynik aż 18 lat!
Nasi siatkarze znaleźli się w grupie „A” i rywalizowali z takimi zespołami jak: 11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej, Marynarka Wojenna, Sztab Generalny oraz 16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana. W wyniku sportowych zmagań, nasi siatkarze zajęli 3. miejsce w grupie, ulegając 11 LDKPanc i MW oraz zwyciężając z SG i 16 PDZ.
W ćwierćfinale drużyna zdecydowanie pokonała reprezentację Sił Powietrznych, gwarantując sobie pewne miejsce w półfinale, gdzie ponownie po drugiej stronie siatki stanęli siatkarze 11 LDKPanc. Mimo wyrównanej walki, w końcówkach setów górą byli obecni Mistrzowie Wojska Polskiego, regularni zawodnicy 2. ligowego zespołu Sobieski Żagań. 11 LDKPanc od lat zajmuje czołowe miejsca, będąc niezmiennie faworytem rozgrywek, w ostatnich 6 latach zwyciężając 3-krotnie. W meczu o 3. miejsce, po niezwykle wyrównanym spotkaniu, nasz zespół musiał uznać wyższość Marynarki Wojennej, zajmując tym samym 4. miejsce w klasyfikacji końcowej Mistrzostw.
Tegoroczny wynik naszej reprezentacji jednoznacznie wskazuje, że wysoki poziom sportowy, który reprezentujemy pozwala nam rywalizować na równi z innymi komponentami Sił Zbrojnych.
Reprezentacja Wyższego Szkolnictwa Wojskowego:
Trener:
kpt. Michał Bejnarowicz
Zawodnicy:
Atakujący:
plut. pchor. Rafał Wójtowicz ( 12 kompania szkolna).
Przyjmujący:
sierż. pchor. Wojciech Dawid (Wojskowa Akademia Techniczna);
plut. pchor. Piotr Jastrowicz ( 12 kompania szkolna);
st. szer. Adrian Milczarek ( 31 kompania szkolna);
st. szer. pchor. Michał Michniewicz ( 12 kompania szkolna).
Środkowi:
st. szer. pchor. Ernest Mackało ( 12 kompania szkolna);
st. szer. Damian Misterski ( 31 kompania szkolna);
st. szer. Kamil Szczebiot ( 31 kompania szkolna);
szer. pchor. Oskar Wiśniewski ( 11 kompania szkolna).
Rozgrywający:
sierż. pchor. Erik Mikulski ( Wojskowa Akademia Techniczna)
Libero:
ppor. Piotr Rumak ( 11 kompania szkolna).
Gratulujemy Naszym siatkarzom sukcesu oraz życzymy powodzenia
w nadchodzących rozgrywkach międzyuczelnianych!